Přednášeli jsme o komplikovaných letištích na večeru ŘLP na Žofíně

13.12.2016

Komplikovaná letiště pro ŘLP  Exkluzivní prostředí pražského paláce Žofín rámovalo další přednášku Jiřího Pruši na téma komplikovaná letiště, kterou zařadil na program svého slavnostního večera podnik Řízení letového provozu. Více v článku.  

Slavnostní večer ŘLP na Žofíně (9. 12. 2016)

Tato přednáška Jiřího Pruši na téma Složitá letiště byla velmi speciální. Byla určena pracovníkům Řízení letového provozu a tento státní podnik ji zařadil do hlavního programu svého slavnostního předvánočního večera, který se konal 9. prosince 2016 na pražském Žofíně.

Jiří Pruša na slavnostním večeru ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Jiří Pruša na slavnostním večeru ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák
Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák
Moderátorka Lucie Borhyová oznamuje konání přednášky Jiřího Pruši. Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Moderátorka Lucie Borhyová oznamuje konání přednášky Jiřího Pruši. Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák
Jiří Pruša přednáší o svých přistáních na obtížných letištích pracovníkům Řízení letového provozu během slavnostního večera na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Jiří Pruša přednáší o svých přistáních na obtížných letištích pracovníkům Řízení letového provozu během slavnostního večera na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák

"Pilot a dobrodruh Jiří Pruša", jak jej prezentovala moderátorka večera Lucie Borhyová, hovořil o svých zkušenostech z létání na zajímavých světových letištích během večera s názvem Oscarová noc (ŘLP předával ocenění svým pracovníkům) hned dvakrát, a to v Rytiřském sále paláce Žofín na Slovanském ostrově.  

Nejbližší další školení: Přerov 21. 1. 2017
”Flying

Další školení k zahraničním VFR letům, tentokrát VFR lety do zahraničí 2., se koná v sobotu 21. ledna 2017 na letišti v Přerově.
Pokud bydlíte poblíž a měli byste zájem se školení zúčastnit, neváhejte a napište na info@flying-revue.cz nebo volejte +420 727 900 259, sdělíme vám podrobnosti a domluvíme se.
Pokud byste chtěli školení uspořádat přímo u vás, napište rovněž. Vstupné se nevybírá, místo vstupného slouží předplatné 6 čísel časopisu Flying Revue.
Více o přednáškách a školeních se dozvíte zde a zde.

 

Letiště Klatovy (3. 12. 2016)

Zoom gallery

VFR lety do zahraničí 1

Přestože vydařené počasí lákalo k létání, sešli jsme se v sobotu 3. prosince 2016 na tomto letišti v podhůří Šumavy s dvacítkou pilotů a příznivců létání z Pošumavského aeroklubu. Školení kombinovalo jak letecké zážitky, tak doporučení a rady pro piloty, kteří se do zahraničního létání chtějí teprve pustit. Hlavní pozornost se soustředila na zkušenosti z expedic roku 2016 - Irsko, Karibik, Západní Sahara a USA.

Anglická VFR komunikace  I v Klatovech se nám potvrdilo, že vydání praktické příručky Anglická VFR komunikace bylo trefou do černého - účastníci školení bohatě využili příležitosti si ji zakoupit, stejně jako zřídit si předplatné Flying Revue.

Plakáty  Klatovy se také staly prvním letištěm, které převzalo plakáty obsahující doporučení pro bezpečné létání na okruhu, pro přistávání kluzáků v poli, profesionální komunikaci, spolehlivé plánování letu i plakát obsahující všechny základní dráhové znaky, které by měl znát pilot přistávající na dopravním letišti. Plakáty budou během několika dní k diposzici na webu Flying Revue. 

 

Měšice u Prahy, Centrum volného času (23. 11. 2016)

Přednáška VFR dálkové létání v Měšicích u Prahy měla velký úspěch.Zoom gallery
Přednáška VFR dálkové létání v Měšicích u Prahy měla velký úspěch.

VFR dálkové létání 

Ve středu 23. listopadu 2016 proběhla další přednáška na téma VFR dálkového létání, tentokrát v Měšicích u Prahy. Jako obvykle jsme promítali a komentovali fotografie a videa pořízená během expedic kamerami na letadle.

Účastníky zajímalo, co všechno je třeba pro dálkové létání umět, jak se na let připravit a jak zdolávat nečekané nástrahy na zahraničních letištích, jak a kde si cílové letiště nastudovat či jak komunikovat s řídícími letového provozu či službou Info v té které zemi. 

Skvělou atmosféru dokresluje i fakt, že ani po třech hodinách účastníci nechtěli končit a měli další a další dotazy. Pořadatelé nás pak z přednáškového sálu Centra volného času v této sympatické obci museli takřka "vyvést". 

Zoom gallery

Letkov u Plzně, letiště (19. 11. 2016)

VFR dálkové létání

V sobotu 19. listopadu 2016 si nás pozvali piloti z Aeroklubu Plzeň-Letkov, abychom se s nimi podělili o zážitky z letošních expedic flying Revue. "Bylo to moc příjemné. Je radost sdílet se s kolegy piloty na téma, které nás tak baví, a to je létání," hodnotil setkání Jiří Pruša, jehož na Plzeňsko doprovodil i kolega z Flying Revue Miloš Dermišek.

Největší úspěch u letkovských pilotů zaznamenalo video Extrémní letiště. "Tohle video zachycuje moje přistání na celkem šesti letištích ze seznamu Top 10 nejsložitějších letišť světa," vysvětluje Pruša. Na videu můžete shlédnout přistání například na letišti Barra, Madeira, Gibraltar či altiportu Courchevel. 

-fr-

Zoom gallery 

 

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Přednášeli jsme o komplikovaných letištích na večeru ŘLP na Žofíně
.

Flying Revue č. 2/2017:

Edice Flying Revue:  

..
12345

Inzerce: 

..
12345

Kalendárium:

Dne 28.03.1920 se stalo...
28.03.1920
Letiště Croydon se stává hlavním londýnským letištěm a nahrazuje tak letiště Hounslow Heath Aerodrome.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Práce v letectví:

Předplatné:

..
123

Art Gallery:

Přednášky, kurzy FR:

Knihy:

..
1234

Partneři: