GE Aviation buduje v Česku novou centrálu. Nabírá 600 nových pracovníků

Zajímáte se o letecké motory? Pak by vás mohlo zajímat, že přední světový výrobce leteckých motorů GE Aviation vybuduje v Česku novou centrálu a bude pro ni potřebovat šest stovek nových pracovníků. 

Turbovrtulový motor GE. Ilustrační foto: GE Aviation CzechZoom gallery
Turbovrtulový motor GE. Ilustrační foto: GE Aviation Czech

 

600 nových zaměstnanců se dostane k výrobě špičkového leteckého motoru

Kdo se zajímá o motory používané v dopravních, zemědělských a cvičných letounech, možná už někdy slyšel o turbovrtulových GE motorech řady H od firmy GE Aviation. Právě tato společnost získala koncem loňského roku investici, díky níž začne v ČR budovat novou centrálu. Vytvoří tak pracovní místa pro 600 zaměstnanců, kteří se budou moci podílet na výrobě nejmodernějšího motoru. Česká republika se tím navíc bude držet ve skupině pěti světových států, jež vyvíjí, vyrábí a exportují letecké motory.

GE Aviation Czech už u nás pobočku má, nachází se v pražských Letňanech. Aktuálně zaměstnává půl tisíce lidí, kteří pracují na všech částech vývoje od počátečního návrhu až po certifikaci a uvedení do provozu. Zajímavostí je, že se jedná o jediné centrum, které konstruuje motory GE mimo území USA. Svá centra má GE Aviation po celém světě, čeští pracovníci komunikují zejména s týmy v Polsku a právě ve Spojených státech. Tam také vyjíždí na konference, stáže či na zkušenou do běžného pracovního poměru, aby upevnili své znalosti angličtiny.


Jak funguje motor GE řady H. Ilustrační video: GE Aviation Czech

 

Nová centrála bude vyvíjet pokročilé turbovrtulové motory ATP

Nová centrála bude mít velký přínos pro český letecký průmysl. Vznikne za účelem vývoje pokročilého turbovrtulového motoru ATP (Advanced Turboprop), který je dvakrát silnější než motor předchozí řady H a bude určený pro všeobecné a obchodní letectví. Revoluční je především ve spotřebě, již snižuje až o 20 %, a výkonu, jenž je o 10 % vyšší ve srovnání s konkurenčními výrobky. Výkon navíc přetrvává dlouhodobě a interval mezi generálními opravami čítá 4 000 – 6 000 letových hodin.

Při výrobě motoru ATP je používáno nejmodernějších technologií. Celotitanový kompresor je navržený pomocí 3D aerodynamického modelování, 35 procent všech dílů se zhotovuje aditivní výrobou, tedy 3D tiskem. 855 dílů se redukuje pouze na 12. Výkon na hřídeli má motor 1 240 koňských sil a například letoun Cessna Denali s ním bude létat rychlostí přes 520 km/h. Dolet se bude pohybovat okolo 3 000 km.

Turbovrtulový motor GE. Ilustrační foto: GE Aviation CzechZoom gallery
Turbovrtulový motor GE. Ilustrační foto: GE Aviation Czech

Na nové centrále vznikne jak vývojové, tak testovací centrum a také servis. Současná lokalita v Letňanech zajišťuje všechny tyto funkce pro turbovrtulové motory GE řady H.

Podílet se na budoucnosti letectví může 600 dalších Čechů

Díky budování nové centrály je práce v letectví otevřená každému, koho zajímá oblast létání. Volných pozic je mnoho, zejména takových, kde je možné dostat se přímo do procesu výroby. Plánováno je nabrat 100 osob, zejména do oddělení výroby, ještě letos. GE Aviation Czech hledá mechaniky leteckých motorů, CNC frézaře, zámečníky i brusiče.

Vzhledem k tomu, že je odvětví turbovrtulových motorů velmi specifickým oborem, předchozí zkušenosti z této oblasti nutné nejsou. Daleko důležitější je chuť učit se a především zájem o letecké technologie. Přece jen výsledkem snažení celého týmu jsou výrobky, které bezpečně dopravují lidi z jednoho konce světa na druhý.

Díky novému centru pro výrobu špičkových motorů se ČR zařadí po bok pouhých čtyř světových států, které vyváží letecké motory. Pro český průmysl je to dobrá zpráva, pro nadané odborníky a zájemce o letectví rovněž. Letecký a kosmický průmysl je inovativním oborem, kde se pracuje v podmínkách, jež byste jinde hledali těžko. 

Více informací najdete přímo na geaviation.cz/kariera.

 

Komerční prezentace


Flying Revue > skryté Flying Revue > Komerční prezentace > GE Aviation buduje v Česku novou centrálu. Nabírá 600 nových pracovníků
Loading...

Komerční prezentace

  • GE Aviation buduje v Česku novou centrálu. Nabírá 600 nových pracovníků
Loading...

Komerční prezentace

  • GE Aviation buduje v Česku novou centrálu. Nabírá 600 nových pracovníků
.

         Máme pro vás »

FR 1/2020: Už máte?FR 1/2020: Videoupoutávka

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 17.02.1934 se stalo...
17.02.1934
Pilot Charles T. Ulm provedl s letounem Avro Ten VH-UXX (licenční Fokker F. VIIB/3) první poštovní let mezi Austrálií a Novým Zélandem.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345