Lubor Obendrauf

13.12.2016

Bývalý dopravní pilot a letecký publicista, autor mnoha článků z oblasti současnosti i dějin civilní letecké dopravy.

lo_concorde_2.jpg

Technické vzdělání získal ve Francii na univerzitě v Toulouse, obor Provoz a ekonomika letecké dopravy. S létáním začal v 15 letech v Československu ještě ve Svazarmu (první motorové sólo na Zlínu Z-142). Při studiích v Toulouse postupně získával další letecké kvalifikace až po ATPL licenci. Po „typovce“ začal létat u společnosti Air Inter jako First Officer na letounu Airbus A300B4-200.

Díky diplomové práci na téma „Provoz a ekonomika nadzvukové letecké dopravy“ se seznámil s bývalým šéfpilotem programu nadzvukového letounu Concorde panem André Turcatem a díky němu si mohl také tento legendární letoun vyzkoušet za letu.

Dodnes nalétal na 23 typech letounů přes 6 500 letových hodin. Ačkoliv dnes už jej létání neživí, rád létá s přáteli s jejich sportovními nebo obchodními letouny.

Dlouhodobě se věnuje několika projektům, jakými je např. „mapování“ činnosti našich krajanů působících v letectví před rokem 1989 v zahraničí a také historii leteckého oddělení firmy Baťa před rokem 1939. Své články publikuje v ČR i v zahraničí. 

Je obchodním ředitelem a spolumajitelem společnosti H2O s.r.o.

  

 

.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 06.04.1909 se stalo...
06.04.1909
V Buoy ve Francii vzlétl první letoun zkonstruovaný kompletně Henri Farmanem. Stroj označovaný jako Farman III, nebo někdy též Farman HF1, se stal prvním letounem využívajícím pro příčné řízení křidélek umístěných na odtokové hraně na konci křídla.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345