Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 2. Z Cordovy na Kodiak přes Denali

24.1.2018

Letecká videa - Cessnou 172 nad Aljaškou 2.  Oblet nejvyšší hory Severní Ameriky Denali nabízíme v druhém leteckém videu z expedice Aljaška 2017. Sleduje let z Cordovy přes Chitinu a Talkeetnu na ostrov Kodiak. 


Aljaška 2017 2. Cordova - Chitina - Talkeetna - Kodiak. Video: (c) Flying Revue 2018

Další den ráno těžce pršelo. Meteo jsem řešil s pilotem na letišti, který mi doporučil letět údolím Měděné řeky na východ. Změnil jsem tedy plán a od té doby jsem každý den trasu volil podle aktuální předpovědi počasí.

Letecká videa každý týden
”fr_int”

Každou středu v 11 hodin nové letecké video. Sledujte zde!

Příští video S Cessnou 172 nad Aljaškou 2. vyjde ve středu 30. 1. 2018 v 11 hodin.

Všechna letecká videa najdete v sekci Flight videos na webu Flying Revue International

Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

Průlet údolím Měděné řeky trval asi 2 hodiny. Přistál jsem na štěrkové dráze v Chitině a pak pokračoval údolím řeky Matanuska směrem na letiště Talkeetna. Tam jsem natankoval, vypil kávu, snědl sendvič a vyrazil obletět Denali. Hora byla zahalená v mracích, ale doufal jsem, že z východu se mi podaří najít nějakou skulinu.

logo_kul_-_kopie.png Podrobně o expedici Aljaška 2017 čtěte v tomto speciálu.

Podařilo se. Fotil a filmoval jsem jako zběsilý. Při 18 stupních pod nulou a obou otevřených oknech to bylo chvílemi náročné. Od Denali jsem pokračoval směrem na ostrov Kodiak. Cestou jsem proletěl kolem několika ledovců a sopky Mount Redoubt.

Úchvatný byl let přes vulkanický ostrov St. Augustine. Přiblížení na letiště v Kodiaku bylo drsné, protože původně hezké počasí se zásadně zhoršilo. Základna mraků byla někde ve 200 m n. m. Musel jsem proto hledat trasu, kudy bylo možné v této výšce letět.

Kodiak je hornatý ostrov, a tak jsem se chvílemi raději snažil letět nad vodou. Let trval už kolem 5 hodin, takže benzínu nebylo nazbyt. Všechno ale dobře dopadlo. Po celkem 8 hodinách letu ten den jsem přespal v letištním hotelu.

Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

rústdáhégopf.png 

Flying Revue > Letecká videa > Aljaška 2017 (videosérie) > Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 2. Z Cordovy na Kodiak přes Denali
.

Kalendář 2019 - už máte?

FR 1/2019 je na stáncích:

Aplikace VFR Communication:

Dárkové balíčky:

Kalendárium:

Dne 22.01.1933 se stalo...
22.01.1933
Francouzský letecký průkopník Jean Mermoz úspěšně přistává v Buenos Aires a završuje tak svůj přelet jižního Atlatiku s letounem Couzinet 70 "Arc en Ciel".
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

e-Shop FR:

Letecká videa FR:

Inzerce: 

..
12345

Legendy čs. letectví:

Předplatné:

..
1234

Knihy FR:

..
12345

Práce v letectví:

Přednášky, kurzy FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345