Innovation and Aviation 2020 je setkání technologických špiček v letectví. Přijďte si je poslechnout

31.1.2020

Moderní trendy v letectví   Již jen 26 dní zbývá do chvíle, kdy se otevřou pomyslné brány setkání špičkových manažerů a inženýrů z oboru letectví, aby představili vize a trendy v letectví současné doby. Uvidíte a uslyšíte vývojáře a odborníky, kteří se podíleli či podílejí na projektech společností NASA, SpaceX, Kiwi.com, Volocopter či Bell. Promluví také ředitel ŘLP ČR, vedoucí Odboru civilního letectví MD ČR nebo prezident GE ČR. Mezi řečníky jednodenní konference vystoupí také Jiří Pruša z Flying Revue. 

Zástupci českých i zahraničních společností se sejdou 26. února 2020 v impozantních a krásných prostorách Barokního refektáře dominikánského kláštera v centru Prahy, aby společně nastínili budoucí vývoj leteckého průmyslu a podle pořadatelů "prodiskutovali výzvy a příležitosti, které s sebou přináší vývoj nových technologií, rozvoj digitalizace či role umělé inteligence".

Innovation and Aviation 2020 Summit

Kdy: 26. února 2020 od 8.00 – 17.00

Kde: Barokní refektář dominikánského kláštera Praha

Moderují: Jan Smetana, Česká televize, odborný poradce doc. Ing. Jindřich Ploch, CSc., Kateřina Urbanová, šfr. Aerospace Central Europe

Záštita: MD ČR, MPO ČR, Moravian Aerospace Cluster, Svaz průmyslu a dopravy, Česká hospodářská komora

Mediální partner: Flying Revue

Web: www.innovationandaviation.com

Pořádá: Prague Castle Events

Setkání profesionálů z oblasti letectví a kosmonautiky si klade za cíl propojit experty, inovátory a profesionály se zkušenostmi z práce na projektech pro společnosti NASA, SpaceX, Esa, Bell a dalších významných hráčů světového trhu se zástupci finančního sektoru, investory, partnery akce, zástupci ministerstev, zahraničními hosty a řediteli z řad výrobců a majitelů závodů.

Konferenci otevře Steve Matthias, viceprezident společnosti Bell odpovědného za vojenský obchod a strategii a jeho kolega Scott Drennan, viceprezidenta pro inovace a aplikace nových technologií v téže společnosti. Bell je předním výrobcem komerčních i vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti letadel s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL).

Konference představí dva experimentální zkušební piloty: Damian Hischier má za sebou přes sto třicet prvních vzletů prototypů letadel a jako jeden z mála pilotů na světě testoval i pilotované drony, například pro společnost Volocopter.

O svoji zkušenost s testováním nových letounů a s novinkami z oblasti zaškolování a výběru nových pilotů se podělí bývalý vojenský stíhací pilot Thomas Reinert, dnes zkušební pilot německého výrobce plně akrobatických letadel Grob Aircraft SE.

iaa_banner-250x300.jpg

» Vstupenky na konferenci Innovation and Aviation 2020 můžete zakoupit na webu Ticket Stream.  

S celosvětově se zvyšujícím objemem letecké přepravy (každých patnáct let se objem letecké přepravy zdvojnásobí) je nastolována stále silněji otázka, jak přepravit stále více pasažérů co nejefektivněji, nejrychleji a nejlevněji. V úvodní části konference proto ředitel společnosti Wheeltug PLC, Jan Váňa,  představí revoluční elektrickou technologii pohybu letounu po zemi, která výrazným způsobem změní letectví tak, jak jej dnes známe. 

Za společnost European Space Agency vystoupí obchodní analytička Joana Kamenová, která přiblíží investiční příležitosti a možnosti spolupráce na vesmírných projektech.

ESA Bic nabídne dva projekty: Inteligentní řešení pro provozovatele letecké dopravy pro obchodní účely start-upu Strafos představí jeho ředitel Daniel Valeš, projekt, který si klade za cíl nabídnout univerzální platformu, jež může zůstat ve stratosféře měsíce, představí jeho ředitel společnosti Stratosys Jiří Pavlík.

Letectví se stává ale nejen efektivnějším a rychlejším, díky 3D tisku také chytřejším a ekologičtějším. Nejnovější trendy v oblasti aplikace aditivních technologií, především 3D tisku, a jejich dopadu na ekonomiku, ekologii a údržbu přiblíží prezident GE Aviation pro Českou a Slovenskou republiku Milan Šlapák.

Vedoucí Odboru civilního letectví Ministerstva dopravy ČR Ing. Zdeněk Jelínek promluví kromě jiného na téma legislativních změn, které civilní letectví čekjaí v nejbližší době.

Generální ředitel Řízení letového provozu Ing. Jan Klas naváže projektem "Smart Sky" – tedy dlouhodobým cílem strategie vytvoření podmínek pro bezpečný, dlouhodobý, komplexní a udržitelný rozvoj odvětví dronů v České republice. Koncept navazuje na dlouhodobou tradici klasického letectví a klade si za cíl dále rozvinout existující kompetence takovým způsobem, aby byla Česká republika v mezinárodním měřítku všeobecně vnímána jako leader na poli dronů minimálně na evropské úrovni. 

Simona Franková, CEO společnosti NG Aviation, se bude věnovat digitalizaci letišť a představí „Smart Airports Project“, systém unikátního softwaru digitalizace leteckých dat pro letiště, řízení letových provozů, ministerstva dopravy, ministerstva obrany, úřady civilního letectví a další uživatele leteckého provozu. 

Zoom gallery

Vesmírný architekt Tomáš Rousek svými projekty vesmírných lodí a základen na jiných planetách, projektem lunárního modulu a hotelu na oběžné dráze zaujal i experty z NASA. Tomáš absolvoval Fakultu architektury na pražské ČVUT a Mezinárodní kosmickou univerzitu ISU ve Štrasburku. Nyní je ředitelem mezinárodní architektonické a designérské společnosti A-ETC a spolupracuje s NASA v Los Angeles a ESA.

David Pavlík z Kiwi.com se na pozici šéfa informačních technologií (CIO) věnuje kromě IT strategie také vnitřním procesům a zefektivňování chodu společnosti. Podobným činnostem se věnoval také ve Spojených státech v Microsoftu nebo Netflixu. Jeho působištěm před nástupem do Kiwi.com byl SpaceX

Telemostem virtuálně nahlédneme s astronautem Adrewem (Drew) Feustelem do vesmíru a s Tomem Norheimem, který nás seznámí s novinkami z vesmírného výzkumu, se podíváme do vesmírné laboratoře NASA .

Jiří Pruša z Flying Revue představí on-line aplikaci pro interaktivní výuku letecké angličtiny pro piloty s názvem VFR Communication. Aplikaci, která prozatím nemá ve světě srovnatelného konkurenta, vyvinul tým kolem leteckého časopisu a webu Flying Revue. 

Pro závěrečný panel konference předběžně přislíbil účast vítěz Red Bull Air Race 2018 a mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie Unlimited Martin Šonka, jenž zavzpomíná na své roky od kluzáků přes motorovou akrobacii až po nadzvukovou stíhačku a závodní speciál RBAR.

Konferenci, kterou pořádá Prague Castle Events, zaštítilo Ministerstvo dopravy ČR,  Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Moravian Aerospace Cluster, Svaz průmyslu a dopravy a Česká hospodářská komora.

Flying Revue je mediálním partnerem konference. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg Zoom gallery

iaa_banner_-_760_x_260_2.jpg

Flying Revue > Články > Všechny články > Innovation and Aviation 2020 je setkání technologických špiček v letectví. Přijďte si je poslechnout
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 31.10.1956 se stalo...
31.10.1956
Námořní letoun Douglas R4D "Que Sera Sera" se sedmičlennou posádkou se stal prvním letounem, který přistál na Jižním pólu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »