Přímý přenos z Letiště Václava Havla

Přímý přenos z Letiště Václava Havla

Jak na to »


 

 


Jaké letadlo právě přistává: Live video + FlightRadar 24

Jinde na webu FR:

Než se objeví další stroj, máme pro vás také:
» Novinky
» Rozhovory
» Expedice
» Letecká videa
» Vše o letecké dopravě

Klikněte na play a sledujte, jaká letadla právě teď přistávají nebo startují na letišti Václava Havla Praha. Jejich aktuální pozici najdete na on-line mapě Flight Radar 24. Pokud se letadlo právě chystá na start nebo na přistání, objeví se údaje o letu i v levém horním rohu okna videopřenosu. Pro zvětšení klikněte na ikonu obdélníku v pravém dolním rohu okna videopřehrávače. 

Poslechněte si také on-line komunikaci pilotů s řízením letového provozu. (Vysvětlivky zde.).

Letadlo, které vidíte na live přenosu výše, můžete vidět i na interaktivní mapě FlightRadar 24. Letoun na mapě si můžete vyzoomovat podle potřeby. 

Flight Radar 24 - kde je vaše letadlo právě teď

Máte své blízké právě v letadle? Zadejte do vyhledávače na stránce FlightRadar24 číslo letu a letoun se i s již zdolanou trasou objeví na mapě. S touto unikátní interaktivní mapou leteckého provozu můžete snadno sledovat, jestli letadlo, na které čekáte, už přistálo nebo kde se právě nachází, ať už je takřka na kterémkoli místě zeměkoule. V kombinaci s live videopřenosem z letiště Václava Havla nabízí velmi zajímavý a navýsost praktický zážitek. Klikejte na +/- tak dlouho, až se vám zobrazí požadované území.

 


 

On-line komunikace pilotů s řízením letového provozu:

app.png APPRtower.png TWRrunvaj.png GNDdocument.png DELIVERYletiste.png ATIS

Při sledování dění na dráze si poslechněte komunikaci pilotů s dispečery řízení letového provozu. Rovněž v reálném čase právě teď. Klikněte na příslušnou ikonu (vysvětlivky níže).

 


 

Vysvětlivky

Flight Radar 24 - unikátní interaktivní on-line mapa leteckého provozu. Vidět zde můžete většinu běžných dopravních letadel - odkud kam letí, trajektorii jejich letu, místo, kde se nachází, o jaký stroj se jedná či které letecké společnosti patří.  

APP – přiblížení, tzn. převzetí letadla od traťové služby a jeho řízení od chvíle, kdy opustí svou letovou hladinu a vstoupí do TMA (Terminal aerea) až do chvíle zařazení na finále příslušné dráhy na letišti přistání. Při odletu pak po nastoupání určité výšky po vzletu, kdy APP letadlo převezme službě APP a řídí jej až do jeho opuštění TMA a převzetí traťovou službou.  

TWR – věž, tzn. řízení letadel od chvíle, kdy se zařadí na finále přistávací dráhy až do chvíle, kdy opustí přistávací dráhu a pojíždějí ke stojánce. Při odletu pak od vstupu na dráhu až do předání službě APP.

GND – pojíždění letadel, tzn. řízení letadel při pojíždění od chvíle, kdy opustí přistávací dráhu až do chvíle vypnutí motorů na stojánce. Při odletu pak od nahození motorů až po vstup na dráhu.

DELIVERY – služba se kterou posádka komunikuje před spuštěním motorů. Řeší vydání letového povolení pro odlet z letiště. ,

ATIS – nahraná smyčka dlouhá cca půl minuty, ve které jsou podávány základní informace o meteo situaci na letišti. Pilot ji může naladit při příletu cca již 50 km od letiště.

Flying Revue > Letecká doprava > Přímý přenos z Letiště Václava Havla
Loading...

Letecká doprava

Loading...

Letecká doprava

.

CIDNA 2019: 2. etapa


» 19. 9. LKKT-LFGC (první etapa zde)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 23.09.1913 se stalo...
23.09.1913
Roland Garros provedl první přelet Středozemního moře. Trasu z Saint-Raphaelu do Bizerty dlouhou 729 km proletěl za 7 hodin a 53 minut.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345