Učebnice přístrojového létání

Učebnice přístrojového létání
Cena
454,54 Kč
DPH
10%
Cena vč. DPH
500 Kč
Cena
18,18 €
DPH
10%
Cena vč. DPH
20 €
klub FR [Kč]:
475
klub FR [€]:
19
ks

Vážení čtenáři, piloti,

tento rok vyšlo II. vydání Učebnice přístrojového létání pro letadla s pevným a rotačním křídlem, od Viktora Soukupa.

Tato učebnice si klade za cíl poskytnout pilotům letounů a vrtulníků, přehlednou příručku popisující metody a postupy pro zvládnutí letů a výcviku podle pravidel pro let podle přístrojů (IFR).

V aktualizovaném vydání přináší učebnice změny v souvislosti se zavedením Free Route Airspace v kombinaci s konceptem PBN a představuje nový způsob výcviku formou Basic IR.

V předmluvě knihy je uvedeno:

Dostává se vám do rukou kniha, která může být právem považována za základ metodiky pří- strojového létání pro tuto dekádu. Autorovi se podařilo umně vyvážit kvantum nezbytného množství teoretických informací, doplněných o aktuální požadavky na získání přístrojové kva- li kace a optimálně je provázat s vysvětlením praktických dovedností nutných pro provedení letu podle přístrojů. Během výcviku v přístrojovém létání jsou piloti za letu v mracích cvičeni spoléhat na své přístroje, nikoli pocity, nebo pohledy ven z pilotní kabiny, neboť pak se mohou snadno stát obětí iluzí, které mohou být fatální. Trvá to mnoho letových hodin, než pilot získá tyto dovednosti. Úsilí, které musí přístrojový letec věnovat svému výcviku je enormní a studium teorie je jeho nedílnou součástí. S pomocí této učebnice dosáhne svého cíle snáze.

Capt. Martin Jalovecký, České aerolinie a.s.

Jedná se o lidsky stravitelnou metodiku pro výuku přístrojového létání, jež jako první zahrnuje i problematiku a mírné odlišnosti přístrojového létání s vrtulníky, navíc celá v českém jazyce.

Ing. Robert Rajtmajer, DSA a.s

Tato učebnice vznikla jako výsledek N - certifikovaná metodika projektu TA04030221 s podporou TAČR. Metodika byla certifikována Ministerstvem dopravy na základě doporučujících oponentních posudků senior examinátora ÚCL (letouny) a společnosti DSA a.s. (vrtulníky)

Flying Revue > e-Shop FR > Knihy > Učebnice přístrojového létání
.

         Máme pro vás »

Podpořte dokument!


FR 3/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Kalendář leteckých akcí:

Kalendář leteckých akcí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 08.06.1959 se stalo...
08.06.1959
První let (bezmotorový) raketoplánu North American X-15. Stroj pilotovaný Scottem Crossfieldem opustil mateřský nosič B-52 ve výšce 11 500 metrů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »