10 XtremeAir XA42

20.5.2015

10 XtremeAir XA42

Změna letadel je pro každou leteckou akrobatickou skupinu zásadním okamžikem. Na přelomu loňského a letošního roku „postihla“ tato událost i světově proslulou českou skupinu Flying Bulls. Oslovili jsme její členy i manažera Martina Nepovíma, aby se s našimi čtenáři podělili o své dojmy z létání se strojem, který proslulé „padesátky“ nahradí. 

Všichni členové Flying Bulls jsou skutečnými individualitami, a tak také  přistoupili k předloženému úkolu. Nabízíme vám tedy jejich pohledy na akrobatický speciál XA42. Je také nutno poznamenat, že Jan Rudzinskyj a Stanislav Čejka měli v době přípravy textu na XA42 nalétáno podstatně více hodin než zbytek skupiny. 

Mnoho příznivců Flying Bulls i členů československé letecké komunity zajímá jistě otázka, proč je to právě XA42, který nahradil proslulé „padesátky“. Dejme tedy nejdříve slovo manažerovi skupiny Martinu Nepovímovi, protože právě on je pro zodpovězení těchto otázek tím nejpovolanějším.

Proč právě XA42? 

Otázkou, čím nahradit osvědčené a milované padesátky, jsme se zabývali v hypotetické rovině celých dvacet let, kdy jsme na leteckých dnech srovnávali ostatní akrobatická letadla s těmi našimi. Reálného konkurenta jsme však nikdy nenašli. Když se asi před třemi lety rozhodovalo o další budoucnosti skupiny, přibývající nálet na padesátkách a probíhající diskuse se sponzorem o výhledu na příštích 10 let nás donutily opustit rovinu hypotéz a uvažovat konkrétně.

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »