O Flying Revue

Časopis a web

Zoom gallery

Časopis Flying Revue je nejčtenější letecký časopis v Česku a na Slovensku. Najdete v něm články věnující se bezpečnosti letectví, různým odvětvím leteckého sportu, leteckému cestování, historii letectví, letecké meteorologii, leteckým expedicím po celém světě, informačním technologiím v letectví a dalším atraktivním leteckým tématům.

» Kontakty na redakci zde

Webový portál FlyingRevue.cz denně přináší aktuality ze světa všeobecného i dopravního letectví, najdete tu spolehlivé zdroje informací pro plánování letů i tipy ke zvyšování bezpečnosti létání. Souhrn praktických informací pro plánování letů po Evropě je ojedinělý minimálně v evropském měřítku - na žádném jiném evropském webu takto ucelené a soustředěné informace nenajdete. Na portálu Flying Revue naleznete také reportáže, videa a fotografie ze světově unikátních leteckých expedic pořádaných týmem Flying Revue do všech koutů světa.

Flying Revue International     Od července 2017 web pod názvem Flying Revue International roztáhl křídla i směrem do zahraničí - mutace psaná v angličtině je určena pilotům a zájemcům o létání z celého světa.

Web Flying Revue nabízí rovněž instruktážní videa, učební pomůcky a materiály pro piloty sloužící ke zvyšování profesionality a znalostí sportovních i rekreačních pilotů.

Vydavatelství Flying Revue přináší českému a nově i anglicky hovořícím uživatelům řadu publikací věnovaných letecké dopravě, leteckému sportu nebo letecké historii. Do nabídky Flying Revue patří i přednášky pro veřejnost, kurzy pro piloty, populární výstavy leteckých fotografií.

Letecké expedice     Flying Revue pořádá letecké expedice do všech koutů světa, na nichž pořizuje a následně shromažďuje unikátní letecké fotografie, videa z přistání, startů i přeletů nejsložitějších letišť na světě, sopek, pouští, mořského pobřeží a mnoha dalších míst naší Země. 

Videa Flying Revue     Flying Revue disponuje jednou z nejrozsáhlejších databází leteckých fotografií a videí z celého světa. Speciální kategorii pak tvoří videa z přistání a startů na desítkách evropských a světových letišť. Videa Flying Revue můžete sledovat na webu Flying Revue a Flying Revue International nebo na YouTube kanále Flying Revue a Flying Revue International.

Výstavy   Letecké fotografie z našich expedic jsme vystavovali ve foyer Nové Scény Národního divadla na výstavě s názvem Nádherný svět z nebe 2017, na kterou navázaly už dva ročníky úspěšné výstavy Báječný svět létání ve staroslavném Karolinu: Báječný svět létání 2017 a Báječný svět létání II.

Jméno Flying Revue v sobě tedy skrývá široké portfolio aktivit a produktů zaměřených na to, aby se co nejvíce lidí mohlo radovat ze všeho krásného, co nám všem letectví přináší. Naší snahou je také přispívat ke zvyšování bezpečnosti této úžasné lidské činnosti.

Kampaň Doletíš?!     Flying Revue v roce 2016 vyrobila pro Úřad pro civilní letectví kampaň pro bezpečné létání Doletíš?!, když uspěla ve výběrovém řízení na vytvoření kampaně.

Pro usnadnění vašeho létání za hranice České republiky jsme pro vás v roce 2018 připravili unikátní on-line výukovou aplikaci VFR Communication.

Milujeme létání    Flying Revue pro vás připravuje nadšený tým leteckých a mediálních profesionálů. Jejich odměnou je vaše radost a zájem o svět létání.

Tým FR (zleva): Jindřich Ilem, videoeditor, Jožo Skácal, grafik, Michal Beran, šfr. časopisu, Jiří Pruša, jednatel, Jan Dvořák, on-line projekty, Miloš Dermišek, jednatelZoom gallery
Tým FR (zleva): Jindřich Ilem, videoeditor, Jožo Skácal, grafik, Michal Beran, šfr. časopisu, Jiří Pruša, jednatel, Jan Dvořák, on-line projekty, Miloš Dermišek, jednatel

 

Letecké expedice Flying Revue

Létáme po celém světě    Logo Flying Revue na expedičním letadle shlíželo z nebe na krajinu USA, Aljašky, Karibiku, Austrálie, Afriky i Evropy. Zmapovali jsme pobřeží i vnitrozemí (Nový Zéland 2018, Austrálie 2017, USA 2016, Aljaška 2017), ostrovy (Karibik 2016, Evropa – více expedic) i nekonečné písečné pláně Sahary (Západní Sahara 2016, Aéropostale 2017, Tunisko 2018) a další expedice máme v plánu. Vždy s vámi a on-line. Na ty, co už máme za sebou, se můžete podívat zde.

100 let - 100 letišť     V roce 2018 Flying Revue uspořádala speciální expedici k výročí 100 let česko-slovenského letectví s názvem 100 let - 100 letišť, během níž expediční letoun OK-LEX přistane na stovce českých a slovenských letišť. 

Řadu dalších expedic jsme podnikli i v předchozích letech, a to ve spolupráci se serverem iDNES.cz. Především sérii expedic Evropské ostrovy z nebe, při níž jsme z letadla zmapovali většinu evropských pobřeží a ostrovů.

 

logo_fr_transp.jpg

  Zoom gallery

Flying Revue > Flying Revue > O Flying Revue
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 15.08.1997 se stalo...
15.08.1997
Jennifer Murrayová si splnila svůj celoživotní sen a stala se první ženou na světě, která obletěla v malém vrtulníku svět. V tento den přistála zpět ve své rodné Británii poté, co se jí při 97 dní dlouhém letu podařilo přeletět celkem 26 zemí.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456