Rádiová komunikace on-line

Rádiová komunikace on-line

article-2235152-161c48d6000005dc-222_468x307.jpgPoslechněte si, jak komunikají vaši kolegové piloti s řízením letového provozu na Letišti Václava Havla Praha. Klikněte zde. Můžete přitom letadlo, jehož posádka s řídícím právě komunikuje, sledovat i na live videopřenosu a na interaktivní mapě Flight Radar 24. Legenda zde.  

 


On-line komunikace pilotů s řízením letového provozu:

app.pngAPPRtower.pngTWRrunvaj.pngGNDdocument.pngDELIVERYletiste.pngATIS

Při sledování dění na dráze si poslechněte komunikaci pilotů s dispečery řízení letového provozu. Rovněž v reálném čase právě teď (pokud zrovna nikdo nepřistává, není pochopitelně slyšet nic). Klikněte na příslušnou ikonu (pro vysvětlivky srolujte na konec stránky).

 


Živě z dráhy 06/24

 


Flight Radar 24

Unikátní mapa Flight Radar 24 ukazuje aktuální letecký provoz na takřka kterémkoli místě zeměkoule. Klikejte na +/- tak dlouho, až se vám ukáže požadované území. 

 


Flight Radar 24 - unikátní interaktivní on-line mapa leteckého provozu. Vidět zde můžete většinu běžných dopravních letadel - odkud kam letí, trajektorii jejich letu, místo, kde se nachází, o jaký stroj se jedná či které letecké společnosti patří.  

APP – přiblížení, tzn. převzetí letadla od traťové služby a jeho řízení od chvíle, kdy opustí svou letovou hladinu a vstoupí do TMA (Terminal aerea) až do chvíle zařazení na finále příslušné dráhy na letišti přistání. Při odletu pak po nastoupání určité výšky po vzletu, kdy APP letadlo převezme službě APP a řídí jej až do jeho opuštění TMA a převzetí traťovou službou.  

TWR – věž, tzn. řízení letadel od chvíle, kdy se zařadí na finále přistávací dráhy až do chvíle, kdy opustí přistávací dráhu a pojíždějí ke stojánce. Při odletu pak od vstupu na dráhu až do předání službě APP.

GND – pojíždění letadel, tzn. řízení letadel při pojíždění od chvíle, kdy opustí přistávací dráhu až do chvíle vypnutí motorů na stojánce. Při odletu pak od nahození motorů až po vstup na dráhu.

DELIVERY – služba, se kterou posádka komunikuje před spuštěním motorů. Řeší vydání letového povolení pro odlet z letiště.

ATIS – nahraná smyčka dlouhá cca půl minuty, ve které jsou podávány základní informace o meteo situaci na letišti. Pilot ji může naladit při příletu cca již 50 km od letiště.

Flying Revue > Pro piloty > Rádiová komunikace on-line
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 08.04.1931 se stalo...
08.04.1931
Amelia Earhart vystoupala s vírníkem Pitcairn PA-18 do tehdy rekordní výšky 18 415 stop nad Willow Grove, blízko Philadelphie.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345