11. Mistrovství světa 2021 v přesnosti přistání

31.10.2021

Český tým vybojoval na Mistrovství světa hned tři stříbrné medaile a jednu „bramborovou“.

A to v týmové kategorii, neuvěřitelným výkonem Vlastimila Vachtla, který se umístil na druhém místě a Markéty Holubové Tomáškové na místě čtvrtém v celkovém pořadí. Tomášková se navíc umístila na druhém místě v ženské kategorii.

teams.jpg

Letošní mistrovství světa v přesnosti přistání se konalo ve městě Prilep v Severní Makedonii. Přes extrémně deštivé počasí se podařilo odletět 3 soutěžní kola a závod tak je prohlášen za platný a může být vyhlášen nový mistr světa. Česká reprezentace se zúčastnila ve složení Vlastimil Vachtl, Markéta Holubová Tomášková, Radek Václavik, Ivana Baláková, Vlastimil Kricnar a Jan Širl.

holubova.jpg

Mistrovství se účastnilo 129 pilotů z 32 různých zemí. Nechyběly státy z Asie, Jižní Ameriky, Evropy i zástupci USA. Závod probíhal od 6.-16.10. Maximální počet kol je stanoven na 12, bohužel jsme se v průběhu závodu potýkali s velmi špatným počasím, a proto byla odletěna jen tři kola.

Závod byl velmi psychicky náročný, pilot celý den čeká jen na jeden let a udržet pak koncentraci v průběhu 10ti denního závodu není nic lehkého. Česká reprezentace s tímto ovšem neměla žádný problém a předvedla výborný výkon ve všech letech. Je nutno podotknout, že většina sportovců, kteří na této nejvyšší soutěži závodili jsou na rozdíl od českého týmu profesionálové.

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Po prvním kole byly výsledky našeho týmu velmi vyrovnané a v porovnání s konkurencí výborné. Vachtl začal nejlepším výsledkem co mohl a připsal 0 cm, Václavik připsal 2cm a Tomášková 3 cm. Český tým se tak řadil na druhé místo o 2 cm za Koreou a před třetím Slovinskem.

overall.jpg

women.jpg

Ve druhém kole se český tým opět činil a připsal pouhých 5cm. S perfektními výsledky od Vachtla 3cm, Tomáškové 1 cm a Václavika 1 cm. Udrželi jsme druhou pozici v týmu, bohužel to nestačilo na profesionální sportovce z Koreje kteří si svými výsledky udrželi o 2 cm stále první pozici.

Ve třetím kole a zároveň finálním naše reprezentace potvrdila své výborné výsledky, nenechali jsme se vůbec vycukat a šlapali jak nejlépe umíme.

Vachtl zapsal opět výbornou nulu (0 cm). Václavik bohužel při svém přistání udělal chybu, šlápnul 138 cm, propadnul se tak ze skvělého třetího místa celkově. Tomášková připsala 1 cm a tím potvrdila formu ze seriálu Evropského poháru. Týmový výsledek podpořila Baláková, která ve třetím kole připsala 3 cm.

vachtl.jpg

Náš český tým se tak může pyšnit stříbrnou medailí z mistrovství světa 2021! Zároveň svými skvělými výsledky skončili reprezentant Vlastimil Vachtl na druhém místě a Markéta Tomášková Holubová na místě čtvrtém a druhá v ženské kategorii.

Přehled umístění

Zoom gallery

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

 

Autor: Vlastimil Kricnar, tým lídr reprezentace, tandem pilot

kniha_eozn.jpg

Flying Revue > Zprávy > Parašutismus > 11. Mistrovství světa 2021 v přesnosti přistání
.

         Máme pro vás »

FR 6/2022: Už máte?

 

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Horké nebe nad hranicí!

Horké nebe nad hranicí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 03.12.2003 se stalo...
03.12.2003
První vzlet prototypu Honda HA-420 HondaJet.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »