22 Rockwell Commander 114

16.2.2015

22 Rockwell Commander 114

Prostorná kabina, dobrý výhled, příjemné letové vlastnosti a svižná cestovní rychlost. K tomu robustní konstrukce a podvozek, který zvládne i „tankodrom“. Krásný plnokrevník, který má dodnes řadu nadšených příznivců po celém světě.

O letadlu Rockwell Commander jsme v našem časopise psali již před pár lety, když se na českém nebi objevil první kus tohoto typu s českou imatrikulací OK-BMO. Našli jsme v něm univerzální letadlo, obzvláště vhodné na česká sportovní letiště, která ne vždy mají úplně dokonalou RWY. Také trochu díky našemu povídání se toto letadlo na českém nebi začalo objevovat více. Další tři Commandery dovezli a uvedli do provozu v jihlavské společnosti Air Jihlava. Pojďme se podívat na krátkou historii vývoje tohoto typu a podrobněji rozebrat jeho letové vlastnosti a výkony i servisní náročnost a ekonomiku provozu. V závěru shrneme přednosti a nedostatky Commandera, který může dobře obsloužit nejen jednotlivce, ale také například uspokojit potřeby leteckého klubu nebo školy.

 

 

.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 15.08.1997 se stalo...
15.08.1997
Jennifer Murrayová si splnila svůj celoživotní sen a stala se první ženou na světě, která obletěla v malém vrtulníku svět. V tento den přistála zpět ve své rodné Británii poté, co se jí při 97 dní dlouhém letu podařilo přeletět celkem 26 zemí.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »