34 Vývrtky a ULL – tabu, o kterém se nemluví?

28.3.2015

34 Vývrtky a ULL – tabu, o kterém se nemluví?

Když se u nás před dvaceti lety začala v praxi uplatňovat nová pravidla a předpisy pro provoz a stavbu aerodynamicky řízených ultralehkých letadel, bylo to po čtyřiceti letech tuhého státního a svazarmovského řízení sportovního či rekreačního létání něco zcela nového. A to včetně pravidel pro výcvik nových pilotních žáků a výcvikových osnov.

To vše od té doby samozřejmě prošlo dalším vývojem včetně několika změn Zákona o civilním letectví a související vyhlášky. Základní schéma, ve kterém jsou z hlediska státního dozoru SLZ organizačně oddělena i od sportovních letadel kategorie G.A. (General Aviation, neboli všeobecného letectví, pozn. red.), kterou dozoruje stát přímo, platí dodnes. Přineslo to, mimo jiné, obrovský rozvoj kategorie ULL v ČR v množství a kvalitě, představující naši zemi jako světovou velmoc. Jednoduše tuto činnost naši, a posléze evropští úředníci ve své „moudrosti“ neměli možnost regulací podstatně podusit, i když se o to snažili, a v poslední době jejich tlak opět narůstá. Bohužel, všechna tato pozitiva jsou provázena jednou „porodní deformací“, o které se i z výše uvedených politických důvodů taktně moc nemluví.

Flying Revue > Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Březen - duben 2015 > 34 Vývrtky a ULL – tabu, o kterém se nemluví?

.
 

Co ještě nevíte o...:


O VFR Comm. vše v Power Pointu. 

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 18.06.1928 se stalo...
18.06.1928
Při pátrání po osádce vzducholodi Italia zmizel letoun Latham 47 a na jeho palubě legendární norský polárník Roald Amundsen a dalších pět polárníků.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345