36 Nikdy více: Předletová prohlídka

14.9.2015

36 Nikdy více: Předletová prohlídka

Jednou z věcí, kterou nám coby leteckým elévům vštěpují naši instruktoři, je nenechat se při předletové prohlídce ničím vyrušit a soustředit se na ni plně. Bohužel, ne vždy se to podaří.

V mém článku nehledejte žádné převratné informace, protože chybu, kterou jsem udělal, pravděpodobně opakují piloti čas od času znova a znova. Ale tím spíše bychom si měli uvědomit, že právě v úkonech a činnostech, které se před letem, během něj a po něm pravidelně opakují a děláme je již po x-té, se často skrývá potencionální nebezpečí budoucí mimořádné události, neprovedeme-li je poctivě a stoprocentně.

Můj příběh s dobrým koncem se udál již před několika lety, kdy mne moje pracovní povinnosti zavedly na delší čas do Španělska. Vzhledem k tomu, že předpokládaná doba pobytu se měřila na roky a já si nedokázal představit tak dlouhou dobu bez létání, rozhodl jsem se navštívit některý z nejbližších klubů a začít létat. Všechno to, co proběhlo mezi mým rozhodnutím dívat se na Španělsko z výšky a mým prvním letem z nového „domovského“ letiště, by si asi zasloužilo zcela speciální pojednání, ale tento článek bude o něčem jiném. 

Z letadel, která byla v leteckém klubu k dispozici, jsem si oblíbil italský Tecnam P96 Golf.  

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Září - říjen 2015 > 36 Nikdy více: Předletová prohlídka
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345