36 Nikdy více: Předletová prohlídka

14.9.2015

36 Nikdy více: Předletová prohlídka

Jednou z věcí, kterou nám coby leteckým elévům vštěpují naši instruktoři, je nenechat se při předletové prohlídce ničím vyrušit a soustředit se na ni plně. Bohužel, ne vždy se to podaří.

V mém článku nehledejte žádné převratné informace, protože chybu, kterou jsem udělal, pravděpodobně opakují piloti čas od času znova a znova. Ale tím spíše bychom si měli uvědomit, že právě v úkonech a činnostech, které se před letem, během něj a po něm pravidelně opakují a děláme je již po x-té, se často skrývá potencionální nebezpečí budoucí mimořádné události, neprovedeme-li je poctivě a stoprocentně.

Můj příběh s dobrým koncem se udál již před několika lety, kdy mne moje pracovní povinnosti zavedly na delší čas do Španělska. Vzhledem k tomu, že předpokládaná doba pobytu se měřila na roky a já si nedokázal představit tak dlouhou dobu bez létání, rozhodl jsem se navštívit některý z nejbližších klubů a začít létat. Všechno to, co proběhlo mezi mým rozhodnutím dívat se na Španělsko z výšky a mým prvním letem z nového „domovského“ letiště, by si asi zasloužilo zcela speciální pojednání, ale tento článek bude o něčem jiném. 

Z letadel, která byla v leteckém klubu k dispozici, jsem si oblíbil italský Tecnam P96 Golf.  

Flying Revue > Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Září - říjen 2015 > 36 Nikdy více: Předletová prohlídka
.

FR 4/2019: Už brzy!Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 25.06.1919 se stalo...
25.06.1919
V té době bezpochyby nejmodernější dopravní letoun, celokovový dolnoplošník Junkers F-13, se poprvé vznesl do vzduchu v německém Dessau.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Jičín (LKJC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345