44-47 I tvůj život visí na vrtuli!

28.7.2015

44-47 I tvůj život visí na vrtuli!

V tomto článku bychom rádi otevřeli problematiku, bohužel často opomíjenou: udržování letové způsobilosti vrtulí. Po více jak sto letech dějin moderního letectví by se chtělo říct, že jde o zbytečnou připomínku, jelikož o vrtulích už všichni všechno vědí. Svým způsobem je to pravda, protože zde nebude řečeno nic zcela objevného. Přesto praxe potvrzuje skutečnost, že mezi leteckou veřejností je mnohdy správná údržba vrtulí podceňována, nebo dokonce považována za drahou zbytečnost. V okamžiku, kdy dojde k mimořádné události, je pak často zúčastněnými za okamžitého viníka označena vrtule jako taková. Ale výrobci vrtulí i další orgány činné ve vyšetřování mimořádných událostí mají dnes k dispozici skutečně širokou škálu prostředků, kterými se lze při vyšetřování příčin mimořádné události často dopracovat ke zcela jiným závěrům, ukazujícím často na nesprávný způsob udržování letové způsobilosti vrtule uživatelem. Často je to pátrání téměř detektivní, kterému nechybí napětí a mnohdy ani překvapivý závěr hodný literárního díla z pera mistra detektivního oboru. Jeden takový případ si dnes ukážeme. Ale co je to vše platné, když podstatou věci by mělo především být to, aby k mimořádným událostem nedocházelo, létali jsme bezpečně a nebyly ohrožovány ani lidské životy, ani materiální statky.

Flying Revue > Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 44-47 I tvůj život visí na vrtuli!

.
 

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 19.06.2002 se stalo...
19.06.2002
Steve Fossett odstartoval v balónu Spirit of Freedom ke svému úspěšnému pokusu o sólo oblet světa v balónu. Trasu dlouhou více než 33 000 kilometrů uletěl za 13 dnů, osm hodin a 33 minut.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345