56 Fairchild F24H De Luxe

16.2.2015

56 Fairchild F24H De Luxe

Jsou stroje, které se staly symboly své doby. Chevrolet ročník 57 se stal symbolem poválečného vzestupu Spojených států, stejně tak Corvette C3 symbolem „raketového věku“ let šedesátých a éry dobytí Měsíce. Jedním ze symbolů amerického letectví let třicátých jsou bezesporu stroje Fairchild 24. 

Fairchild model 24 se poprvé objevil na scéně v roce 1932. Stal se celkem logickým pokračováním modelu 22 stejného výrobce, který přes obtížné období velké hospodářské deprese zaznamenal určitý úspěch. Oba stroje byly výsledkem konstrukční práce letecké firmy Kreider-Reisner Aircraft, divize mnohem většího industriálního obra, společnosti Fairchild Aviation Corporation. A přestože model 24 nebyl prvním strojem pocházejícím z konstrukčních prken společnosti zabývající se výrobou letadel, leteckých motorů, radiokompasů a dokonce leteckých fotografických přístrojů, stal se v každém případě strojem, který ve výrobě vydržel nejdéle, a to od roku 1932 až do roku 1948. V zásadě se jednalo po celou dobu o stroje se shodným drakem, vybavené však různými pohonnými jednotkami a prodělávající mnoho dílčích vylepšení.

.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 15.08.1997 se stalo...
15.08.1997
Jennifer Murrayová si splnila svůj celoživotní sen a stala se první ženou na světě, která obletěla v malém vrtulníku svět. V tento den přistála zpět ve své rodné Británii poté, co se jí při 97 dní dlouhém letu podařilo přeletět celkem 26 zemí.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »