67 Aviatická pouť 2015

28.7.2015

67 Aviatická pouť 2015

Rozpálený beton, tropické vedro, ale taky spousta nádherných, přitažlivých historických letadel. Tak nějak by se dala popsat letošní jubilejní pardubická Aviatická pouť.

 

O víkendu 6. a 7. června proběhl na pardubickém letišti jubilejní dvacátý pátý ročník Aviatické pouti. Návštěvníkům se v téměř pětihodinovém nabitém programu představila celá řada unikátních letounů. Králem leteckého dne se pravděpodobně stal ve své veřejné premiéře detailně zrekonstruovaný historický letoun Lockheed L-10A Electra, který před druhou světovou válkou používal J. A. Baťa. Ale v programu se letos sešla řada dalších zajímavých historických strojů. Ne právě často je u nás k vidění například Hawker Hurricane, který se představil ve verzi IIB. Stroj, který nějakou dobu nesl v minulosti marking finského letectva, se v Pardubicích představil v slušivém zbarvení druhoválečné výcvikové perutě z Rhodésie. K vidění byl Hispano HA-112 MIL Buchon z Duxfordu, který ve válečných scénách zastupoval německý Messerschmitt.  

.

         Máme pro vás »

SPECIÁL B Meteo:

FR 5/2020: Už máte?

Nová exkluzivní kniha


Svět z nebe » 

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 31.10.1956 se stalo...
31.10.1956
Námořní letoun Douglas R4D "Que Sera Sera" se sedmičlennou posádkou se stal prvním letounem, který přistál na Jižním pólu.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456