74-76 Sport: RBAR - Čiba a Rovinj

1.8.2015

74-76 Sport: RBAR - Čiba a Rovinj

Závody v japonské Čibě a chorvatské Rovinji přinesly nejen rozdílné pojetí tratí a odlišné závodní podmínky, ale z hlediska českých reprezentantů také zcela odlišné výsledky. Zatímco v Japonsku Šonka nebodoval a Kopfstein ve své kategorii zvítězil, v Chorvatsku Martin Šonka vylétal vynikající druhé místo!

Premiérový závod v japonské Čibě připravil pilotům nečekané přivítání. Nejdříve zdržel přípravné procedury tajfun mířící do oblasti a závodní stroje proto musely zůstat v přepravních kontejnerech déle, než by bylo týmům milé. Když už se konečně bouře přehnala, některé z nich ráno probudila třesoucí se postel a pochodující vybavení jejich hotelového pokoje. Další zdržení způsobily velké vlny, a tak se piloti museli pustit do kvalifikačních bojů po výjimečně krátkém tréninku.

 

Před kulisou 60 tisíc diváků se nejlépe předvedl Francouz Nicolas Ivanoff, který vyhrál kvalifikaci před Němcem Matthiasem Doldererem a lídrem pořadí Paulem Bonhommem z Velké Británie. Martin Šonka dokázal zvládnout trať jako šestý nejrychlejší, což mu do prvního kola nedělního závodu přisoudilo velmi těžkého soupeře, domácího pilota Yoshihide Muroyu, jehož hnala masivní podpora domácího publika.

.
 

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 16.06.1909 se stalo...
16.06.1909
Poprvé v historii došlo ke komerčnímu prodeji létajícího aparátu. Glenn Curtiss prodal jeden ze svých letounů zájemci za 5000 dolarů.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345