74-76 Sport: RBAR - Čiba a Rovinj

1.8.2015

74-76 Sport: RBAR - Čiba a Rovinj

Závody v japonské Čibě a chorvatské Rovinji přinesly nejen rozdílné pojetí tratí a odlišné závodní podmínky, ale z hlediska českých reprezentantů také zcela odlišné výsledky. Zatímco v Japonsku Šonka nebodoval a Kopfstein ve své kategorii zvítězil, v Chorvatsku Martin Šonka vylétal vynikající druhé místo!

Premiérový závod v japonské Čibě připravil pilotům nečekané přivítání. Nejdříve zdržel přípravné procedury tajfun mířící do oblasti a závodní stroje proto musely zůstat v přepravních kontejnerech déle, než by bylo týmům milé. Když už se konečně bouře přehnala, některé z nich ráno probudila třesoucí se postel a pochodující vybavení jejich hotelového pokoje. Další zdržení způsobily velké vlny, a tak se piloti museli pustit do kvalifikačních bojů po výjimečně krátkém tréninku.

 

Před kulisou 60 tisíc diváků se nejlépe předvedl Francouz Nicolas Ivanoff, který vyhrál kvalifikaci před Němcem Matthiasem Doldererem a lídrem pořadí Paulem Bonhommem z Velké Británie. Martin Šonka dokázal zvládnout trať jako šestý nejrychlejší, což mu do prvního kola nedělního závodu přisoudilo velmi těžkého soupeře, domácího pilota Yoshihide Muroyu, jehož hnala masivní podpora domácího publika.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 74-76 Sport: RBAR - Čiba a Rovinj
.

         Máme pro vás »

FR 1/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 22.01.1933 se stalo...
22.01.1933
Francouzský letecký průkopník Jean Mermoz úspěšně přistává v Buenos Aires a završuje tak svůj přelet jižního Atlatiku s letounem Couzinet 70 "Arc en Ciel".
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456