78-79 Angličtina

1.8.2015

78-79 Angličtina

Znáte slovíčko „AIRMANSHIP“? Myslím, že přímý český ekvivalent slova airmanship není, nicméně jeho význam je dokonalý. Od základní poučky „pilotuj, naviguj, komunikuj“ až k poučce komunikace „poslouchej, přemýšlej, reaguj“ staví zejména na ohleduplnosti a zdravém rozumu.

 

Na neřízených letištích je jeho význam obzvláště důležitý. Je zde velká koncentrace letců, různě zkušených i nezkušených, a s různými létajícími stroji. Dobrý pilot toto vezme v úvahu a hlásí svoji polohu a úmysly s ohledem na okolní, ale i vzdálený provoz. Nezřídka kdy se stává, že zaslechneme vysílání z cizího letiště díky společným frekvencím. Pokud je to jen fráze kamarádovi „vyklesávám na přistání“, může tím dotyčný vystresovat kdekoho i pěkně daleko! Z tohoto důvodu je dobré držet zaběhlou osnovu zpráv. Vždy se začíná tím, koho voláme, s následnými třemi body, ve kterých je obsažena naše zpráva.

.

         Máme pro vás »

SPECIÁL B Meteo:

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 21.10.1923 se stalo...
21.10.1923
Vzlétl první letoun slavného ruského konstruktéra Andreje Nikolajeviče Tupoleva. Projekt stroje s typovým označením ANT-1 vznikl ve své původní podobě již roku 1911, dokončen byl však ve své modernizované podobě až o 12 let později.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456