78 Destinace: Velká Británie

17.3.2015

78 Destinace: Velká Británie

Letět do Velké Británie znamená připravit se na cestu dlouhou minimálně 1000 km, myslet na to, že se poletí přes moře, a respektovat to, že budeme opouštět Schengenský prostor. Navíc je samozřejmě potřeba si věřit, co se týče úrovně angličtiny, protože budeme komunikovat s rodilými mluvčími, kteří mohou mít navíc různý přízvuk.

Podle toho, jak moc spěcháte, je dobré se rozhodnout, zda poletíte přímo nebo s mezipřistáním. Já osobně pro lety do Británie vždy volím někde v schengenském prostoru mezipřistání, a to z více důvodů – v ČR nemusím řešit celní a pasové odbavení, při letu nad Kanálem mám dostatek paliva, v kamerách mám čerstvé baterie a získám možnost někde chvilku vydechnout. Letět nějakých pět hodin při přímé cestě nemusí každému vždy vyhovovat.

Pokud se týká sezóny, tak zkušenosti mám s obdobím od března do října. Na podzim a v zimě bych se na tak dlouhou cestu VFR asi nevypravoval, protože je téměř jisté, že slušné počasí po celou trasu nevydrží. V Británii mě počasí prakticky nikdy neuzemnilo, jen na Orknejských ostrovech jsem měl trochu starosti se silným větrem. 

.
 

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 19.06.2002 se stalo...
19.06.2002
Steve Fossett odstartoval v balónu Spirit of Freedom ke svému úspěšnému pokusu o sólo oblet světa v balónu. Trasu dlouhou více než 33 000 kilometrů uletěl za 13 dnů, osm hodin a 33 minut.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345