80-83 Destinace: Francie

1.8.2015

80-83 Destinace: Francie

Ve Francii najdeme vlastně cokoliv, si přejeme – hory, moře, hrady, zámky, historická města, bojiště – je jen na nás, co si budeme přát. Hranice Francie je jen nějaké dvě hodiny letu od českých o trochu dále od slovenských letišť. Hned za hranicí je pak řada malých letišť, na která můžeme letět jen s pouhým podáním VFR letového plánu – například Neuhof, Haguenau, Colmar, Bâle-Mulhouse, jež nám otevřou brány Alsaska i cestu do Francie.

 

Jen o nějaké dvě hodiny dál je pak Paříž, kam také není složité se s malým letadlem dostat – osobně pro cesty do Paříže využívám milé letiště Logne, kde mají jak betonovou dráhu, tak také benzín, a poplatky mi dosud ani přes mou snahu zaplatit žádné neúčtovali. Toto letiště je také asi 15 minut pěšky od stanice městského vlaku RER, který vás během 20 minut dostane do centra Paříže. Pokud se pak chcete dostat přímo na francouzskou Riviéru, mohu doporučit letiště Cannes Mandelieu, kde jsou k dispozici všechny potřebné služby včetně benzínu Avgas a poplatky činí něco kolem 30 EUR. Cena benzínu je ve Francii ve srovnání s jinými evropskými zeměmi na té spíše nižší úrovni. V současné době se pohybuje kolem dvou eur za litr. Příjemné je, že na menších a středních letištích ve Francii není povinný handling, a tak se VFR létání zbytečně neprodražuje a nekomplikuje. 

.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345