84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou

28.7.2015

84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou

Vyrazit dnes na letecký VFR výlet za hranice našeho státu není až tak složité, zvláště pokud máte už nějaké ty zkušenosti s anglickou komunikací a také vhodný stroj. Ale ruku na srdce, viděli jsme už všechny krásy u nás? 

Na stránkách časopisu Flying Revue mohou zájemci o lety do zahraničí získat řadu informací, jež mají za cíl jim jejich cesty usnadnit. V jiných článcích se zase dočteme příběhy z cest těch, kteří za hranice našeho státu již vyrazili. Ale stále je dost pilotů, pro něž je daleká cesta po Evropě z řady důvodů prostě zatím nedosažitelná. Ať už proto, že nevládnou angličtinou, nebo proto, že na delší cestu nemají vhodný stroj, nebo jsou teprve na začátku své letecké kariéry. Jiným důvodem, proč si naplánovat cestu po Čechách, je třeba možnost provést ji ve skupině během sletu spřátelených duší. A právě takový plán mi zrál v hlavě cestou z výstavy ve Friedrichshafenu, kde mi jej předhodil nestor českého ultralehkého aviatického nebe Petr Tomášek. Důvod pro slet byl jasný. V České republice bylo prodáno již 55 Dynamiků, proč tedy jejich piloty nepozvat na neformální slet? A než jsem dorazil domů cestou po německých a posléze českých, přeci jenom trochu hrbatějších dálnicích, tato myšlenka dozrála a rozhodl jsem se založit tradici, komunitu všech, kteří mají rádi toto krásné letadlo.

Flying Revue > Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou

.
 

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 19.06.2002 se stalo...
19.06.2002
Steve Fossett odstartoval v balónu Spirit of Freedom ke svému úspěšnému pokusu o sólo oblet světa v balónu. Trasu dlouhou více než 33 000 kilometrů uletěl za 13 dnů, osm hodin a 33 minut.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345