84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou

28.7.2015

84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou

Vyrazit dnes na letecký VFR výlet za hranice našeho státu není až tak složité, zvláště pokud máte už nějaké ty zkušenosti s anglickou komunikací a také vhodný stroj. Ale ruku na srdce, viděli jsme už všechny krásy u nás? 

Na stránkách časopisu Flying Revue mohou zájemci o lety do zahraničí získat řadu informací, jež mají za cíl jim jejich cesty usnadnit. V jiných článcích se zase dočteme příběhy z cest těch, kteří za hranice našeho státu již vyrazili. Ale stále je dost pilotů, pro něž je daleká cesta po Evropě z řady důvodů prostě zatím nedosažitelná. Ať už proto, že nevládnou angličtinou, nebo proto, že na delší cestu nemají vhodný stroj, nebo jsou teprve na začátku své letecké kariéry. Jiným důvodem, proč si naplánovat cestu po Čechách, je třeba možnost provést ji ve skupině během sletu spřátelených duší. A právě takový plán mi zrál v hlavě cestou z výstavy ve Friedrichshafenu, kde mi jej předhodil nestor českého ultralehkého aviatického nebe Petr Tomášek. Důvod pro slet byl jasný. V České republice bylo prodáno již 55 Dynamiků, proč tedy jejich piloty nepozvat na neformální slet? A než jsem dorazil domů cestou po německých a posléze českých, přeci jenom trochu hrbatějších dálnicích, tato myšlenka dozrála a rozhodl jsem se založit tradici, komunitu všech, kteří mají rádi toto krásné letadlo.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345