Aero 2012

21.12.2014

Každoroční aerosalón všeobecného letectví ve Friedrichshafenu se letos konal již po dvacáté. Výstava prošla od svého založení řadou změn a stala se největší akcí svého druhu v Evropě.

Ačkoliv je rok za rokem možné slyšet od většiny vystavovatelů názor, že jednoletá periodicita je pro výstavu tohoto druhu příliš krátká a návrat ke konání výstavy jednou za dva roky by byl ideální, nedá se zřejmě čekat, že by v dohledné budoucnosti došlo k jakýmkoliv změnám. Výsledkem toho je skutečnost, že řada firem se začíná ve Friedrichshafenu objevovat jen jednou za dva roky, i když většina z nich zastává názor, že na Aeru prostě chybět nemohou. I tak však bylo letošní Aero poněkud chudší, a jak ukázala i výsledná čísla, poklesl jak počet vystavovatelů, tak i počet návštěvníků. Ten ostatně klesá nepřetržitě již od roku 2009. Důvodů je však jistě celá řada a ne všechny mají co do činění s výstavou jako takovou. Pro české návštěvníky zůstalo potěšitelnou skutečností, že čeští vystavovatelé se ve Friedrichshafenu nedají přehlédnout ani díky svému počtu, ale, a to je ještě důležitější, ani díky kvalitě nabízených výrobků.

Čtyřsedadlovky

Než se podíváme blíže na expozice českých a slovenských společností, zastavme se alespoň u některých novinek z ostatních zemí. Začněme u čtyřsedadlovek, kterých se představilo hned několik. Italský Tecnam pokračuje v mohutném náporu na světový trh všeobecného letectví a těsně před zahájením Aera zaznamenal úspěch v podobě prvního letu svého čtyřsedadlového hornoplošníku P2010, který byl ústředním motivem jeho stánku ve Friedrichshafenu. Čtyřsedadlovka skutečně líbivých tvarů má kompozitový trup, kovová křídla a stabilizátor a je poháněna motorem Lycoming IO-360-M1A. Italové s ní míří především k leteckým školám a zákazníkům požadujícím moderní turistický stroj.

.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345