AERO 2017 hlásí rekord: nejvíce vystavovatelů i nejvíce návštěvníků v historii

10.4.2017

AERO 2017  Jubilejní 25. ročník letecké výstavy AERO 2017 svým organizátorům udělal radost dvěma novými rekordy: 707 vystavovatelů a 34 200 návštěvníků během čtyř dnů je nejvíc v historii. Největší veletrh všeobecného letectví v Evropě v německém Firedrichshafenu tak posílil svou pozici evropského hegemona.

Expozice kutnohorského výrobce HpH Sailplanes. Foto: AEROZoom gallery
Expozice kutnohorského výrobce HpH Sailplanes. Foto: AERO

Své expozice pro letošní AERO a pro 34 200 jeho návštěvníků přichystalo 707 vystavovatelů. To je o 101 více než loni, kdy byl ustaven dosavadní rekord v tomto směru. I návštěvníků přišlo více než loni - přesně o 3 400. Dosavadní rekord držel ročník 2015, kdy přišlo 33 900 návštěvníků. 

podpis.jpg Fotoreportáž Michala Berana z veletrhu AERO 2017 si můžete prohlédnout v článku Fotoohlédnutí za Aerem 2017.

Mezi sedmi stovkami vystavovatelů se úspěšně prezentovala řada českých výrobců letadel, ale například i simulátorů. Světovou premiéru na břehu Bodamského jezera absolvoval první letoun na světě, který je homologován i pro jízdu po silnici, vírník GyroMotion přerovské firmy Nirvana Systems, poprvé mohla světová letecká veřejnost mohla spatřit také  dvoumístný kluzák HpH 304 TS Twin Shark kutnohorského výrobce HpH Sailplanes. 

Přerovská Nirvana systems představila silniční vírník GyroMotion. Foto: Michal BeranZoom gallery
Přerovská Nirvana systems představila silniční vírník GyroMotion. Foto: Michal Beran

K veletrhu i k friedrichshafenskému výstavišti jako takovému neodmyslitelně patří obří vzducholoď. Právě v "Zeppelin hangáru" se konala párty pro 900 hostí k 25. ročníku veletrhu. Oslavovat je co - první výstavu tu uspořádali už před téměř 40 lety s pouhými 14 vystavovateli. Nejprve se konala ve dvouletých cyklech v rámci veletrhu RMF (Rennsport/Motor/Freizeit), v roce 1993 organizátoři výstavu připravili jako samostatný projekt a od roku 2009 přešli na každoroční frekvenci. 

aero_fn_25th_rgb_neu-abf9c47003ca607g09eafd746184f4df.jpg

Ke gratulantům se připojil i Giovanni Langer z italského TECNAMu, jenž letos v Německu představil ve světové premiéře svůj P2012 Traveller, poslední dílo nedávno zesnulého aerodynamika a konstruktéra profesora Luigi Pascaleho: „Je příjemné být zpátky na výstavě. AERO je opravdu dobrá show, skvělé místo pro setkání se zákazníky i ostatními výrobci. Seznámit se tu můžete i s řadou nových technologií.“

Další letošní zajímavou premiérou byla norská amfibie Equator. Tomas Brodreskift, CEO Equatoru říká: „Pracovali jsme na našem obojživelném letadle jako malý tým sedm let. A každý rok jsme na Aeru byli, protože jsme věřili, že to má pro náš projekt smysl. Takže kromě toho, že to je největší a nejlepší výstava zde v Evropě, máme k ní velmi emocionální vztah." 

Třešnička na závěr - do oficiálního Press kitu, jenž organizátoři po skončení letošního Aera rozeslali médiím, zařadili jako jednu ze čtyř fotografií snímek expozice kutnohorského výrobce kluzáků HpH Sailplanes, který tu jak řečeno výše představil ve světové premiéře svůj dvoumístný kluzák Shark 304 TS. 

Jan Dvořák

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Zprávy > Historie > AERO 2017 hlásí rekord: nejvíce vystavovatelů i nejvíce návštěvníků v historii
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 28.09.1920 se stalo...
28.09.1920
Pilot Howard Rinehart provedl jako první na světě let s letounem vybaveným zatahovatelným podvozkem. Jednalo se o závodní stroj Dayton-Wright R. B Racer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »