Aero koupilo společnost Technometra Český Brod

17.3.2024

Společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. získala 100% podíl ve společnosti Technometra Český Brod a.s.

l-39ng_a.jpg

Technometra patří mezi významné dodavatele Aero pro nový letoun L-39NG, dodává a realizuje opravy agregátů také pro starší letouny vyrobené v Aero.

Akvizice společnosti Technometra Český Brod byla dokončena 7. března 2024, kdy se Aero stalo 100% akcionářem Technometry. Společnost Technometra dlouhodobě s Aero spolupracuje a patří mezi jeho hlavní české dodavatele. „Cílem nákupu tohoto strategického dodavatele je stabilizace a rozvoj našeho dodavatelského řetězce. Akvizicí pro Technometru zajistíme pokračování výroby, stabilizaci financí a práci pro zaměstnance,“ uvádí Viktor Sotona, předseda představenstva a CEO Aero.

vikotor_sotona-mensi_-_kopie.jpg

Aero se aktivně podílí na řízení Technometry již od začátku tohoto roku. Předsedou správní rady byl od 15. ledna 2024 jmenován Jiří Linka, který dříve zastával funkci ředitele výroby v Aero. Společnost Technometra dodává své produkty a služby nejen do Aero, ale například také do Aircraft Industries, Zlin Aircraft, Latecoere Czech Republic a dalších.

banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

Technometra Český Brod je česká strojírenská společnost s výrobními prostory umístěnými v Českém Brodě. Výroba se zaměřuje především komponenty pro letecký průmysl, zejména na hydraulické a pneumatické přístroje, hydraulické filtry, hydraulická pístová čerpadla, převodovky a nápravy. V současné době zaměstnává kolem 60 zaměstnanců s mnohaletými zkušenostmi v daných oblastech výroby. Technometra zároveň disponuje celou řadou certifikátů, opravňujícími společnost zejména k projektování, výrobě a údržbě leteckých přístrojů.

seriova_vyroba_l39ng.jpg

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Zdroj: Tisková zpráva AERO VODOCHODY

Flying Revue > Články > Letecká výroba > Aero koupilo společnost Technometra Český Brod
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 16.04.1969 se stalo...
16.04.1969
První vzlet prototypu Let L-410 Turbolet.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »