Aero začalo využívat vlastní střelnici pro letecké kanóny

11.4.2023

Společnost Aero získala povolení k provozování vlastní tunelové střelnice ke zkouškám leteckých zbraní a munice. Střelnice, která je umístěna v areálu společnosti ve Vodochodech, bude sloužit zejména k zastřelování leteckých kanónů ráží větších než 20 mm.

l-39_bulharskych_vzdušných_sil.jpg

Tunelová střelnice pro munici může být využívána ke střelbě, která souvisí s plněním výrobních, vývojových, zkušebních a obchodních aktivit společnosti Aero. Tato střelnice je především určena ke speciálním balistickým zkouškám zbraní a munice ráží větších než 20 mm. Používat se smí také ke střelbě z různých druhů palných zbraní vystřelujících náboje s charakterem munice.

foto_strelnice_02.jpg

„Střelnici budeme využívat zejména ke zkušební střelbě z lafetovaných leteckých kanónů. Konkrétně jde například o zastřelování 23mm kanónů z bulharských L-39 ZA, které u nás procházejí generální opravou, nebo testů potenciální výzbroje nového cvičného letounu L-39NG,“ upřesňuje Viktor Sotona, prezident a generální ředitel společnosti Aero.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

foto_strelnice_05.jpg

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Tunelová střelnice je situována v oploceném areálu společnosti Aero, severně od letiště Vodochody. Jedná se jedinou střelnici v Česku, která je určena pro střelbu z lafetovaných kanónů letadel. Střelnice má betonové stěny o síle jeden metr a strop v nejsilnějším místě na konci tunelu dosahuje tloušťky jednoho a půl metru. Na konci tunelu se nachází 15metrový pískový val. Vše slouží k bezpečnému záchytu i velkorážních projektilů. Tato střelnice je stálá, krytá, tunelová, zkušební střelnice, která není přístupná veřejnosti a není používána k podnikatelským účelům. Na střelnici je dovolena střelba z povolených zbraní a munice, dovolenými způsoby střelby tak, jak je uvedeno v platném provozním řádu. V sousedství tunelové střelnice pro munici se nachází také 50metrová sportovní střelnice.

bl5i3979.jpg

Celý proces získání povolení k provozování vlastní tunelové střelnice pro munici trval více než rok a zahrnoval mimo jiné souhlasná stanoviska všech dotčených orgánů, vypracování znaleckého posudku z oboru balistiky a několik kontrol na místě střelnice. Rozhodnutí o povolení provozování tunelové střelnice pro munici v Aero vydalo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál dle zákona o střelných zbraních a střelivu.

Autor: Tisková zpráva Aero Vodochody

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Aero začalo využívat vlastní střelnici pro letecké kanóny
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »