Aero získalo osvědčení pro údržby, opravy a vývoj letounů L-39NG maďarských vzdušných sil

9.7.2024

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. informuje.

img_0797.jpg

Společnost Aero, největší letecký výrobce v České republice, obdržela oficiální Oprávnění k vývoji, výrobě, údržbě a provádění oprav maďarských státem registrovaných letadel, letadlových částí a zařízení. Osvědčení se týká letounů L-39NG, které Aero dodá maďarským vzdušným silám a formálně uznává způsobilost konstrukčních, výrobních a opravárenských organizací Aero.

Oficiální osvědčení osobně předala ředitelka vojenského leteckého úřadu Maďarské republiky, plukovnice Alexandra Tóth Halászné, během své návštěvy ve Vodochodech. Oprávnění k vývoji, výrobě, údržbě a provádění oprav z jejích rukou převzal Petr Jinda, Executive Vice President & Chief Development Officer ve společnosti Aero, který zdůraznil jeho důležitost: „Získání tohoto osvědčení je pro nás klíčovým krokem a potvrzením naší kvality a důvěryhodnosti. Jsme připraveni plně podpořit maďarské letectvo v procesu certifikace verze L-39NG.T1 a v rozvoji další vzájemně spolupráce.“

banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

Plukovnice Alexandra Tóth Halászné, ředitelka Vojenského leteckého úřadu Maďarska, zdůraznila dlouholetou tradici Aero v oblasti výroby letadel, a to zejména cvičných proudových letounů. Vyzdvihla také letoun L-39 Albatros, který získal celosvětovou proslulost, a jeho moderního nástupce, L-39NG. Auditní výsledky dle ní jasně prokázaly, že Aero splňuje všechny požadavky pro udělení oprávnění. Formálně tak uznává způsobilost konstrukčních (DOA), výrobních (POA) a opravárenských organizací (MRO) Aero.

img_0794.jpg

Ředitelka vojenského leteckého úřadu Maďarska, plukovnice Alexandra Tóth Halászné, navštívila Aero Vodochody v doprovodu vedoucího oddělení dohledu nad letovou způsobilostí maďarského vojenského leteckého úřadu podplukovníka Sándora Simona a zástupců Odboru dohledu nad vojenským letectvím, podplukovníků Martina Fučíka a Václava Svobody. Návštěva zahrnovala i prohlídku výrobních hal a vývojového hangáru Aero, kde si hosté prohlédli vyrobený letoun L-39NG připravený k letovým zkouškám.

banner_vfr_communication_z1_3_cz.png

Český výrobce Aero dodáVelitelství maďarských obranných sil celkem 12 proudových cvičných letounůL-39NG, osm ve cvičné verzi a čtyři v průzkumné kategorii, včetně pozemního simulačního výcvikového systému a dalších podpůrných služeb.

Zdroj: tisková zpráva AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Flying Revue > Články > Letecká výroba > Aero získalo osvědčení pro údržby, opravy a vývoj letounů L-39NG maďarských vzdušných sil
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »