Ve stopách slavné Aéropostale. Na pozvání pořadatelů poletíme Rallye Toulouse - St. Louis

21.9.2017

Nejnovější expedice Flying Revue bude poněkud netradiční. Po stopách letecké trasy legendární společnosti Aéropostale se totiž vypravíme v rámci Rallye Toulouse - Saint Louis - Toulouse 2017, kterou pořádá skupina francouzských pilotů a k účasti zve i piloty z dalších zemí. Letos se rallye zúčastní osmnáct strojů, jedním z nich je expediční Dynamic WT-9 OK-LEX Flying Revue.

Sledujte náš expediční on-line speciál Aéropostale 2017. Zdroj: Flying RevueZoom gallery
Sledujte náš expediční on-line speciál Aéropostale 2017. Zdroj: Flying Revue

Na čtyři desítky letců v osmnácti strojích se v sobotu 23. září 2017 vydají na trať každoročního dvoutýdenního letu ve stopách Aéropostale a jejích pilotů. Z Toulouse zamíří do španělské Malagy, odkud přeletí Středozemní moře do Marockého Tetouanu. Cílem je senegalské město St. Louis, které bylo v první fázi existence Aéropostale nejzazším letecky dosažitelným bodem a kde společnost překládala náklad - především poštu - na lodě, které ji dopravily do Jižní Ameriky. 

Africká část trasy expedice tak povede zčásti místy, která jsme navštívili již při loňské expedici Sahara 2016. "Já jsem loni ale nesledoval trasu, kudy Aéropostale létala, důsledně, takže při téhle nové expedici přistaneme s kolegou Milošem Dermiškem i na letištích, na nichž jsem dosud nepřistál," vysvětluje pilot expedičního Dynamicu WT-9 OK-LEX Jiří Pruša. 

Trasa expedice Aéropostale 2017. Zdroj: Flying RevueZoom gallery
Trasa expedice Aéropostale 2017. Zdroj: Flying Revue
  Logo eExpedice Aéropostale 2017. Zdroj: Flying RevueZoom gallery
Logo eExpedice Aéropostale 2017. Zdroj: Flying Revue

"Tahle expedice bude skutečně speciální, budeme součástí velké akce, která se ve Francii těší značnému zájmu," vysvětluje. Slavnostního zahájení se zúčastní i starosta Toulouse a další přední činitelé města a oblasti. Českou posádku k účasti pozvali sami pořadatelé. "Když Česko navštívil na jaře jistý generál francouzského pletectva ve výslužbě, projevil zájem navázat kontakt s aktivními českými piloty. Slovo dalo slovo a jeho český průvodce se obrátil na nás. Pak už to byla jen otázka několikatýdenní komunikace s pořadateli, jimž generál kontakt na nás předal," vysvětluje Jiří Pruša zrod účasti Flying Revue na této francouzské akci. 


Slovo pilota před startem z Příbrami. (c) Flying Revue 2017

Češi nebudou jedinými zahraničními účastníky rallye. "Kromě nás - a samozřejmě Francouzů - poletí také tři Britští piloti a tři Luxemburčané, dva piloti přiletí z Německa a po jednom pak ze Švédska a Španělska. A samozřejmě my dva s Jiřím. Nikdo další z Česka na startovní listině není," doplňuje Miloš Dermišek. 

Rallye se zúčastní sedm žen (pět Francouzek, jedna Britka a jedna Němka), nejpočetnější bude pětičlenná posádka francouzského Cirrusu SR22, v níž poletí ženy hned dvě. Většina posádek je ale dvou a tříčlenných. Naopak sólo poletí Francois Gahidé na Avecu VL3A. 


Trasa Rallye Toulouse - St. Louis. Zdroj: www.rtsl.fr

Expedice Flying Revue
”sahara”

Podívejte se na speciály z našich dalších expedic: USA, Sahara, Ostrovy severního moře, Karibik aj.

Všechny expedice najdete na webu Flying Revue zde.

Články k expedicím si můžete přečíst tady.

Součástí Rallye bude i soutěž. "My letíme především expedičně, takže našim čtenářům budeme tak, jak jsou zvyklí, přinášet v našem speciálu fotky, videa a deníkové zápisky, soutěž jde trochu mimo nás. Na druhou stranu, důležitým cílem výpravy je navázání kontaktů s francouzskými piloty a příznivci letectví, protože si myslíme, že nás web Flying Revue International - ať už důležitými informacemi pro létání mimo Francii, tak naší podle mě unikátní a stále rostoucí databázi systematizovaných leteckých videí, především z přistání a startů na (zatím) desítkách letišť po celém světě, by pro ně mohl být přínosem. Takže se určitě nebudeme z dění rallye vydělovat," dodává Pruša.   

Expedice startuje v sobotu 23. září 2017 v Toulouse, odkud pokračuje přes Španělsko do Maroka, Západní Sahary, Mauretánie a Senegalu. Do cíle první fáze v senegalském St. Louis by posádky měly dorazit v pátek 29. září 2017 a po jednodenní přestávce se vydat na cestu zpět. Trasa zpět vede rámcově podobně, leč na cestě zpět některá letiště pro mezipřistání budou odlišná než při cestě tam. Opět v Toulouse by se všichni měli sejít v pátek 6. října 2017. 

logo_fr_transp.jpg

Zoom gallery

Flying Revue > Expedice > Aéropostale 2017 > Ve stopách slavné Aéropostale. Na pozvání pořadatelů poletíme Rallye Toulouse - St. Louis
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 29.02.2000 se stalo...
29.02.2000
První vzlet ruského stíhacího stroje MiG-35.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »