Aeroturistika TL-3000 Sirius

21.12.2014

Vlastní letadlo si můžete pořídit z mnoha různých důvodů a velmi často bude alespoň jedním z nich také aeroturistika. Cestování vlastním letadlem je nejen pohodlné a rychlé, ale také vám otevírá zcela nový pohled na navštívený kraj.

Abyste si svou leteckou dovolenou anebo třeba jen letecký víkend pěkně užili, potřebujete si zajistit několik základních věcí. Asi nejdůležitější je mít vhodné letadlo. Ať již vlastní, nebo zapůjčené, mělo by splňovat základní kritéria pro cestování na větší vzdálenost. Jedná se nejen o letové vlastnosti, navigační a radio vybavení, ale také třeba o možnost odvézt všechen potřebný náklad.

Volba destinace

Dále je dobré mít dostatek informací o oblasti, kam cestuji. Ať už je to v daleké cizině, nebo jen na druhé straně naší malé republiky. Je nezbytné mít dobrý přehled o způsobu létání v cílové oblasti, a zároveň také dostatek turistických informací. Přeci jen cestování vlastním letadlem vás také jistým způsobem omezuje. Vždy, když někam doletíte, budete závislí na místních službách.

A v neposlední řadě je dobré si zvolit vhodnou destinaci. Ne všude je možné létat na všech kategoriích letadel. Někde vás nebudou chtít přijmout s ultralehkým letadlem, protože legislativa týkající se rekreačního létání je skutečně v každém státě jiná. Přístup úřadů může být velmi odlišný od toho, který známe z domova. Jinde si zase nic neužijete s „dospělým“ letadlem, protože s ním nebudete moci přistát na těch „nejpěknějších“ místech. Tam, kde s ultralehkým letadlem můžete přistát téměř na každé „louce“, můžete být v letounu odkázáni na pohyb po velkých mezinárodních letištích

.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345