Africké dobrodružství

21.12.2014

Kdo může s klidem říct, že v sobě nemá ani kapku dobrodružné krve? Když jsem ve třiceti poprvé vzlétl s motorovým rogallem, netušil jsem, že jednoho dne přelétnu celý africký kontinent. A přece se tenhle nepravděpodobný sen stal skutečností.

Po celý svůj život jsem byl zaníceným leteckým nadšencem. Dnes je mi 55 let a do vzduchu jsem se poprvé dostal ve svých třiceti, kdy jsem si mohl konečně dovolit zahájit letecký výcvik. Mým prvním létacím aparátem byl tehdy motorový závěsný kluzák a zdaleka jsem netušil, kam všude mne moje vášeň zavede. Od doby mého první vzletu jsem už pilotoval ledacos, včetně mého vlastního vrtulníku EC-120. Na myšlenku pořídit si nového Skyleadera 600 mne přivedl můj přítel Denis Southby a vzhledem k tomu, že jsem už dříve jednoho Sabra (obchodní název pro Sovu používaný v JAR) k celkové spokojenosti vlastnil, neměl s přemlouváním příliš mnoho práce.

Za vším hledej ženu

Ač se to může na první pohled zdát nepravděpodobné, myšlenka na transafrický přelet vzešla z hlavy manželky mého obchodního partnera. Ona se poprvé zmínila o tom, oč zajímavější a lepší by bylo novou „šestistovku“ od výrobce v ČR přelétnout, než ji potupně nechat složit do přepravního kontejneru a poslat po moři. Ach, ty ženské. Ale červ v hlavě vrtal a vrtal. Kdo by dokázal odolat takové výzvě, letu, který je ještě dnes jediným velkým dobrodružstvím. Který letecký blázen by nevzpomněl na Alexe Henshawa a jeho památný rekordní let do Kapského Města a na všechny ty letecké dobrodruhy, kteří brázdili nebe nad černým kontinentem? Kdo by si nechal takovou příležitost utéct?

Definitivní rozhodnutí padlo v okamžiku, kdy se Denis rozhodl, že cestu absolvuje se mnou. V srpnu 2011 byl náš Skyleader 600 hotov a připraven k přeletu. Kostky byly vrženy.

.

FR 4/2019: Už brzy!



Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 25.06.1919 se stalo...
25.06.1919
V té době bezpochyby nejmodernější dopravní letoun, celokovový dolnoplošník Junkers F-13, se poprvé vznesl do vzduchu v německém Dessau.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Jičín (LKJC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345