Airshow China 2012

21.12.2014

O čínském letectví se toho stále příliš mnoho neví, především o tom lehkém. Více o jeho budoucnosti měl napovědět i 9. ročník aerosalónu konaného ve městě Zhuhai.

Výstava proběhla od úterý 13. 11. do neděle 18. 11. na letišti v přímořském městě Zhuhai, které sousedí s bývalou portugalskou kolonií Macao a je jen hodinu cestou lodí od Hongkongu a 3,5 hodiny letu od Pekingu. Výstaviště je součástí dopravního letiště, takže během dne doplňovaly předváděcí lety i přílety a odlety pravidelných linek. Svým rozložením výstava připomínala Pařížský aerosalón – několik velkých hangárů pro vystavovatele a obrovská betonová plocha, na které byla vystavená letadla rozčleněna podle kategorií od biz-jetů až po lehká sportovní letadla.

Češi v Zhuhai

Česká účast byla poměrně bohatá, výstavy se zúčastnilo třináct firem, a to přestože se o účasti ČR rozhodlo bohužel již tradičně na poslední chvíli. I tak byl český pavilon (stan o rozměru 22×5 m) velmi výhodně umístěn na ploše přímo před hlavní halou, kde na něj bylo dobře vidět. Velmi dobrá byla i podpora od českého státu na výstavě – v den zahájení nás přišel podpořit velvyslanec ČR v Číně Libor Sečka a na česko-čínský seminář přijel zase vedoucí ekonomického úseku velvyslanectví Petr Vávra. V rámci česko-čínského semináře jsem přednesl do čínštiny přeloženou přednášku o českém leteckém průmyslu, která vzbudila zájem místních novinářů a dočetl jsem se o ní i v čínském tisku – tedy jediné, čemu jsem v čínském textu rozuměl, bylo moje jméno, protože to nechali v naší abecedě…

.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 01.04.1948 se stalo...
01.04.1948
První let experimentálního letounu Convair XF-92, prvního proudového letounu s delta křídlem.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345