Airshow China 2012

21.12.2014

O čínském letectví se toho stále příliš mnoho neví, především o tom lehkém. Více o jeho budoucnosti měl napovědět i 9. ročník aerosalónu konaného ve městě Zhuhai.

Výstava proběhla od úterý 13. 11. do neděle 18. 11. na letišti v přímořském městě Zhuhai, které sousedí s bývalou portugalskou kolonií Macao a je jen hodinu cestou lodí od Hongkongu a 3,5 hodiny letu od Pekingu. Výstaviště je součástí dopravního letiště, takže během dne doplňovaly předváděcí lety i přílety a odlety pravidelných linek. Svým rozložením výstava připomínala Pařížský aerosalón – několik velkých hangárů pro vystavovatele a obrovská betonová plocha, na které byla vystavená letadla rozčleněna podle kategorií od biz-jetů až po lehká sportovní letadla.

Češi v Zhuhai

Česká účast byla poměrně bohatá, výstavy se zúčastnilo třináct firem, a to přestože se o účasti ČR rozhodlo bohužel již tradičně na poslední chvíli. I tak byl český pavilon (stan o rozměru 22×5 m) velmi výhodně umístěn na ploše přímo před hlavní halou, kde na něj bylo dobře vidět. Velmi dobrá byla i podpora od českého státu na výstavě – v den zahájení nás přišel podpořit velvyslanec ČR v Číně Libor Sečka a na česko-čínský seminář přijel zase vedoucí ekonomického úseku velvyslanectví Petr Vávra. V rámci česko-čínského semináře jsem přednesl do čínštiny přeloženou přednášku o českém leteckém průmyslu, která vzbudila zájem místních novinářů a dočetl jsem se o ní i v čínském tisku – tedy jediné, čemu jsem v čínském textu rozuměl, bylo moje jméno, protože to nechali v naší abecedě…

.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345