Aktuální informace k chystanému pokusu o překonání rekordu uletěné vzdálenosti letadlem Shark

4.5.2023

Přípravy jsou v plném proudu a snad krom počasí je zařízené maximum.

S ohledem na nepříznivou předpověď na sobotu 6.5.2023, jsme se rozhodli přesunout odlet na lépe vyhlížející neděli 7.5.2023 v 7:30 hodin. Zůstává v platnosti místo odletu a příletu, tedy letiště Příbram (LKPM). Pěvně věříme, že posádka ve složení Eliška Kudějová a Jiří Pruša, uletí naplánovanou trasu za 10 hodin a 30 minut. Je ovšem možné, že se to může změnit kvůli meteo situaci nebo množství paliva, či jiné nepředvídatelné situaci. I tak pěvně věříme, že to zvládnou a budeme je moci kolem 18:00 hodin přivítat.

grasa.jpg

 Hithit - podpořte projekt

Vlastní let bude možné sledovat na webu Flying Revue. Polohové informace budou vysílány prostřednictvím zařízení SPOT, které bude umístěné na palubě Shark a jehož GPS signály vysílané každé 2,5 minuty jsou přenášeny přes satelit do centrály SPOT a odtud pak přebírány naším webem. Samozřejmě bude možné sledovat let na Flyightradaru, když si vyhledáte imatrikulaci OK-BUG11.

dsc001901.jpg

Pokus o překonání současného rekordu bude dozorovat rozhodčí s licencí mezinárodní letecké federace – FAI, Ing. Ivo Lengál. Ten již prověřil a odsouhlasil plánovaný tvar/délku okruhu, který musí odpovídat požadavkům FAI. Jeho další hlavní úkol bude zvážení letadla a posádky před odletem, to znamená, že váha prázdného letadla+paliva+posádky nesmí překročit 600 kg. Poté bude muset ještě vyhodnotit záznam z loggerů, které budou na palubě.

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Celý tento pokus o překonání světového rekordu bude zpracován do filmového dokumentu. Jak již víte, na něm pracuje režisér Petr Nikolaev. Natáčení začalo již s přípravami letadla v Senici na Slovensku a pokračuje zachycením příprav posádky. Pokračovat pak bude během vzletu a přistání i během vlastního letu, kdy budou používány akční kamery umístěné v kabině letadla.

projekt_fr_rekord_v_doletu_2023_potisk_840x720_px_final_bez_km.jpgBěhem letu bude posádka v pravidelném spojení se základnou na letišti v Příbrami prostřednictvím SMS zpráv. Na základnu bude také odesílat zajímavé fotografie a krátká videa k okamžitému uveřejnění na webu Flying Revue i na spřátelených webech či sociálních sítích. Pokud by kdokoliv měl během vlastního letu zájem o další informace či podrobnosti, je možné kdykoliv v neděli volat Miloši Dermíškovi na číslo +420 602 944 172

Tomáš Zach

Partneři letu: Infonia, Agentura Dobrý den, ABS Jets, Shark Aero

fr_rekord_doletu_300x300_px_bez_km.jpg

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Aktuální informace k chystanému pokusu o překonání rekordu uletěné vzdálenosti letadlem Shark
.

         Máme pro vás »

Podpořte dokument!


FR 3/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Kalendář leteckých akcí:

Kalendář leteckých akcí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 09.06.1928 se stalo...
09.06.1928
Charles Kingsford Smith a jeho posádkou úspěšně zakončili etapový přelet Tichého oceánu se strojem Fokker F.VIIb-3 "Southern Cross". Odstartovali z Oaklandu v Kalifornii 31. května a s mezipřistáními v Honolulu a na Fidži dosáhli australského Brisbane. Let trval 83 hodin.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »