Alpy z nebe 6: OK-LEX a paraglideři nad alpskými údolími

15.2.2019

Alpy z nebe 6 (video)     Počasí nám ve druhé etapě letní alpské expedice přálo. Nádherný slunečný den nabídl opět úchvatné pohledy na alpské štíty, ledovce i údolí. Nebyli jsme však jediní, koho počasí pozvalo k létání - jinak řečeno, pozor na paraglidery!


Alpy z nebe 2017, etapa 2

Po natankování a osvěžení na letišti Le Versoud u Grenoblu pokračovala naše cesta nad Alpami směrem k Annemasse na francouzské straně Ženevského jezera. Odsud pak přes jezero k Lausanne, Montreux a údolím Rhony kolem Bernských Alp až k Bodamskému jezeru a přes poloostrovní městečko Lindau do Friedrichshafenu.

Jak je vidět na videu, počasí bylo skvělé, což je sice dobré, ale taky to znamená větší provoz ve vzduchu. Na několik místech bylo proto potřeba se vyhnout paragliderům, kteří se nad alpskými velikány dostávají poměrně vysoko, přilétají znenadále odkukoliv a jejich zcela jiné letové parametry by při nepozornosti mohly přinést problémy.

Zoom gallery  Zoom gallery

Aplikace VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

Za ten jeden den jsme letěli nad Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Německem. K tomu se dá ještě připočítat Lichtenštejn, jehož působivý hrad jsme také fotili. V příštím díle uvidíme bavorský pohádkový hrad Neuschwenstein a střed Mnichova.

» Další díly videosérie Alpy z nebe můžete sledovat zde.

V Alpách je nezbytné věnovat zvýšenou pozornost počasí, a to i v létě. Ve výškách kolem 9 500 – 12 500 stop, v nichž nad horami letíme, je teplota obvykle o nějakých 10 - 15 stupňů nižší než ve výšce 3 500 – 5 500 stop, na kterou jsme zvyklí. Počasí je tu celkově drsnější než třeba nad většinou území Česka, navíc se tu kvůli vysokým štítům a členitosti terénu nepříznivým podmínkám špatně vyhýbá.

» Létáte? Fotíte? Točíte? Pošlete nám své záběry s krátkým textem, rádi je zveřejníme!  

Počkat si tedy při plánování letu do Alp na trvalejší tlakovou výši, která dobré počasí několik dní udrží, se vyplatí, protože pak se můžete radovat z úžasných pohledů na tyhle evropské velehory.

Nad Alpy jsme vyrazili na několikadenní cestu celkem dvakrát - poprvé v roce 2015, to bylo v zimním období (1 až 4. díl seriálu Alpy z nebe), poté ještě v roce 2017, což byla pro změnu letní mise. Videa z obou cest vám nabídneme v tomto seriálu Alpy z nebe. Na letadle jsme měli umístěné dvě venkovní videokamery, jejichž záběry jsme doplňovali fotkami a videi ze dvou ručních kamer. 

-fr-

Zoom gallery

iijkopú-min.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Alpy z nebe > Alpy z nebe - archiv > Alpy z nebe 6: OK-LEX a paraglideři nad alpskými údolími
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Loading...

Čtěte v rubrice dále

.

         Máme pro vás »

FR 2/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 14.04.1947 se stalo...
14.04.1947
První ze tří experimentálních letounů D-558-1 Skystreaks, BuNo 37970, provedl vzlet z letiště Muroc Army Air Field (později přejmenovaného na dnešní Edwards AFB).
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456