Alpy z nebe 7: Nad Kostnicí a Bodamským jezerem

22.2.2019

Alpy z nebe 7 (video)     Dnes vám nabízíme poslední videočlánek s tématem Alpy z nebe. Úchvatnou sedmidílnou podívanou na evropské horské velikány končíme letem po severním okraji tohoto pohoří, kde uvidíte shora Bodamské jezero i pro Čechy neblaze známé městečko Kostnice. K chuti vám přijde jistě i přelet nad centrem Mnichova. Perličkou pak je oblet pohádkového horského zámku Neuschwanstein.


Alpy z nebe 2017, etapa 3

Každý, kdo se v letectví alespoň trochu pohybuje, zná pojem AERO Friedrichshafen, tedy největší evropský letecký veletrh. Výstavní areál, kde se veletrh koná, těsně sousedí s letištěm Friedrichshafen (EDNY), které možná řada čtenářů zná jen ze země - dnes vám ho nabízíme při pohledu z OK-LEX.

Při vzletu z dráhy 24 uvidíte ve videu po pravé straně OK-LEX kromě veletržního areálu také hangár největší komerční vzducholodi světa Zeppelin NT, která loni na zavítala i do Prahy (psali jsme zde). Severní okraj Alp jsme sledovali při přeletu Bodamského jezera, na jehož severním břehu Friedrichshafen leží. Jižní okraj jezera střeží město Kostnice, kde koncil římsko-katolické církve v roce 1415 rozhodl o upálení českého kazatele a reformátora Jana Husa a také zde exekuce byla vykonána. 

Zoom gallery  Zoom gallery

Zajímavé je, že v jiných jazycích se přilehlé jezero nazývá právě jménem města Kostnice (Lake Constance, Lac de Constance, Lago di Costanza), v němčině pak je to Bodensee (Bodamské jezero).

Jezero nám cestou domů nabídlo ještě pohled na půvabný poloostrov s městečkem Lindau i pohádkový hrad Neuschwanstein známý v tisících variant na pohledech, fototapetách či puzzlích. Na závěr se nám  podařilo přeletět střed Mnichova a přistát na malém letišti Schleissheim - EDNX v jeho předměstí.

» Další díly videosérie Alpy z nebe můžete sledovat zde.

Mrzí mě, že při odletu jsme už nenasazovali na OK-LEX kamery. Získali jsme totiž cennou příležitost přeletět mezinárodní mnichovské letiště za plného provozu, a to je těžko popsatelný zážitek. Dočtete se o něm a fotky prohlédnout si budete moci ve Flying Revue 3/2019, které vyjde v dubnu.

Aplikace VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

Tím končíme seriál Alpy z nebe. Všech sedm videí tohoto seriálu naleznete na našem webu v sekci Letecká videa. V publikování leteckých videí na webu Flying Revue však pokračujeme i nadále. Od příštího pátku se vydáme na sever Evropy, k Baltskému moři. Tohle moře požívá u Čechů z dob reálného socialismu jako jediné jakž takž dosažitelné trochu nespravedlivé pověsti nechtěného dítěte. Jenže baltské pobřeží bývalé NDR a Polska je jen nepatrnou částí tohoto až k severnímu polárnímu kruhu sahajícímu moři, které nabízí pohledy na tisíce zálivů a ostrovů přiléhajících ke Švédsku, Finsku i Pobaltským státům.  

» Létáte? Fotíte? Točíte? Pošlete nám své záběry s krátkým textem, rádi je zveřejníme!  

Nad Alpy jsme vyrazili na několikadenní cestu celkem dvakrát - poprvé v roce 2015, to bylo v zimním období (1 až 4. díl seriálu Alpy z nebe), poté ještě v roce 2017, což byla pro změnu letní mise. Videa z obou cest vám nabídneme v tomto seriálu Alpy z nebe. Na letadle jsme měli umístěné dvě venkovní videokamery, jejichž záběry jsme doplňovali fotkami a videi ze dvou ručních kamer. 

-fr-

Zoom gallery

ttúhijgpofv-min.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Alpy z nebe > Alpy z nebe 7: Nad Kostnicí a Bodamským jezerem
.

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Novinka:

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 14.10.1905 se stalo...
14.10.1905
Ve švýcarském Lausanne byla založena Fédération Aéronautique Internationale (FAI), Mezinárodní letecká federace – mezinárodní sportovní organizace pro letectví a kosmonautiku
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345