82 Báječné prázdniny s CUBem

30.12.2014

Můj původní plán obletět nejlépe celou Evropu byl velice jednoduchý a spočíval v tom, že přeletím do Itálie, kde jsem si jako cílovou základnu vybral letiště Benátky Lido, a od místních pilotů získám doporučení na další cestu po malých místních letištích, ideálně ve výšce do 1000 FT AGL. Chtěl jsem poznat jednotlivé země očima místních pilotů, setkat se se zajímavými lidmi a vyhnout se mimo jiné i turisticky exponovaným destinacím a řízeným prostorům. Na oblet Evropy jsem si vyhradil dva měsíce, aniž bych měl přesný harmonogram cesty, který by mě mohl dostat do časové tísně, a tedy i do možných problémů.

Jediným pevným bodem mého plánu bylo odletět z Prahy, z letiště Letňany, v polovině června 2013, vydat se okolo Alp přes rakouský Pinkafeld a italský Trieste do Lida u Benátek. V Lidu jsem si chtěl udělat základnu na výlety do okolí. Nakonec se i tento pevný bod mého plánu změnil. Následně jsem chtěl navštívit Francii, Španělsko, Anglii a potom se vydat zpět do Prahy. Předpokládal jsem, že ulétnu přibližně 10 000 km.

 Nakonec jsem vynechal Španělsko a většinu času strávil v Itálii a Francii. Bylo opravdu velmi těžké opustit italské jídlo, krajinu a velmi přátelské lidi, se kterými jsem se na letištích setkával. Carlo, jehož jsem potkal na letišti ve Veroně, dokonce udělal krátký záznam z odletu z letiště Boscomantico, který je stále ještě ke zhlédnutí na webu. Let do Anglie jsem dlouho zvažoval zejména s ohledem na anglické počasí. Nakonec jsem se v Anglii zastavil pouze na týden a typicky anglického počasí jsem si během této doby skutečně užil do sytosti. Zážitků z mých toulek Evropou jsem nastřádal opravdu dost. Jak těch nezapomenutelných, tak těch „poučných“. A o některé z nich bych se chtěl podělit i s čtenáři Flying revue.

 

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Leden - únor 2015 > 82 Báječné prázdniny s CUBem
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345