82 Báječné prázdniny s CUBem

30.12.2014

Můj původní plán obletět nejlépe celou Evropu byl velice jednoduchý a spočíval v tom, že přeletím do Itálie, kde jsem si jako cílovou základnu vybral letiště Benátky Lido, a od místních pilotů získám doporučení na další cestu po malých místních letištích, ideálně ve výšce do 1000 FT AGL. Chtěl jsem poznat jednotlivé země očima místních pilotů, setkat se se zajímavými lidmi a vyhnout se mimo jiné i turisticky exponovaným destinacím a řízeným prostorům. Na oblet Evropy jsem si vyhradil dva měsíce, aniž bych měl přesný harmonogram cesty, který by mě mohl dostat do časové tísně, a tedy i do možných problémů.

Jediným pevným bodem mého plánu bylo odletět z Prahy, z letiště Letňany, v polovině června 2013, vydat se okolo Alp přes rakouský Pinkafeld a italský Trieste do Lida u Benátek. V Lidu jsem si chtěl udělat základnu na výlety do okolí. Nakonec se i tento pevný bod mého plánu změnil. Následně jsem chtěl navštívit Francii, Španělsko, Anglii a potom se vydat zpět do Prahy. Předpokládal jsem, že ulétnu přibližně 10 000 km.

 Nakonec jsem vynechal Španělsko a většinu času strávil v Itálii a Francii. Bylo opravdu velmi těžké opustit italské jídlo, krajinu a velmi přátelské lidi, se kterými jsem se na letištích setkával. Carlo, jehož jsem potkal na letišti ve Veroně, dokonce udělal krátký záznam z odletu z letiště Boscomantico, který je stále ještě ke zhlédnutí na webu. Let do Anglie jsem dlouho zvažoval zejména s ohledem na anglické počasí. Nakonec jsem se v Anglii zastavil pouze na týden a typicky anglického počasí jsem si během této doby skutečně užil do sytosti. Zážitků z mých toulek Evropou jsem nastřádal opravdu dost. Jak těch nezapomenutelných, tak těch „poučných“. A o některé z nich bych se chtěl podělit i s čtenáři Flying revue.

 

.
 

FR 4/2019: Už brzy!

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Jičín (LKJC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345