Báječný svět létání II aneb opět vás zveme na výstavu leteckých fotografií do Karolina. Letos i z Česka

25.9.2018

Expedice Austrálie 2017. Jiří PrušaExpedice Austrálie 2017. Jiří Pruša
Expedice Austrálie 2017. Jiří Pruša
Jeden z jihočeských rybníků. Foto Tomáš VocelkaJeden z jihočeských rybníků. Foto Tomáš Vocelka
Jeden z jihočeských rybníků. Foto Tomáš Vocelka
Expedice Austrálie 2017. Jiří PrušaExpedice Austrálie 2017. Jiří Pruša
Expedice Austrálie 2017. Jiří Pruša
Žižkovo náměstí v Táboře. Tomáš VocelkaŽižkovo náměstí v Táboře. Tomáš Vocelka
Žižkovo náměstí v Táboře. Tomáš Vocelka
Sydney. Expedice Austrálie 2017. Jiří Pruša
Sydney. Expedice Austrálie 2017. Jiří Pruša
Expedice Nový Zéland 2018. Jiří Pruša
Expedice Nový Zéland 2018. Jiří Pruša
Expedice Nový Zéland 2018, titulní foto výstavy. Jiří Pruša
Expedice Nový Zéland 2018, titulní foto výstavy. Jiří Pruša
Expedice Aljaška 2017. Jiří Pruša
Expedice Aljaška 2017. Jiří Pruša
Kalendář Báječný svět létání 2019
Kalendář Báječný svět létání 2019
Hrad Zvíkov na soutoku Otavy a Vltavy. Tomáš Vocelka
Hrad Zvíkov na soutoku Otavy a Vltavy. Tomáš Vocelka
Rovinatá krajina na Mělnicku. Tomáš Vocelka
Rovinatá krajina na Mělnicku. Tomáš Vocelka
Meandry Vltavy na jejím horním toku. Tomáš Vocelka
Meandry Vltavy na jejím horním toku. Tomáš Vocelka
Kamenolom, Zbraslav. Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Kamenolom, Zbraslav. Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka

Báječný svět létání II  10. - 21. 10. 2018     Prestižní výstavní síň pražského Karolina Křížová chodba bude opět po roce hostit výstavu leteckých fotografií z celého světa a nově i z Česka s názvem Báječný svět létání II. Srdečně vás zveme! Co na výstavě uvidíte? 

Především samozřejmě fotografie. I letos vám ukážeme letecké obrazy zachycující nejkrásnější a nejzajímavější místa světa objektivy fotoaparátů a kamer českého letce a publicisty Jiřího Pruši, k němu se však tentokrát přidá i uznávaný fotograf Tomáš Vocelka, držitel ocenění Commended v prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards 2017. Tomáš vystaví fotografie, u nichž se můžete potěšit pohledy na českou krajinu.  

Pro letošní ročník jsme také vyslyšeli četná přání loňských návštěvníků a připravili kalendář leteckých pohledů na Zemi s názvem Báječný svět létání 2019, který si na výstavě budete moci zakoupit. 

Výstava Báječný svět létání 2018
”fr_int”

» 10. - 21. října 2018
» Sto dvacet velkoformátových leteckých fotografií
» Česko i Svět
» Besedy
» Přednášky
» Videoprezentace
» Kalendář
» Soutěž o 2 letenky ČSA
» Kudy na výstavu
» Vstup zdarma
» Web výstavy

Srdečně vás zveme!

”fr_int”

Výstava se koná od 10. do 21. října 2018, vstup je zdarma. Podrobné informace o autorech a dalším programu najdete na webu výstavy.  Web výstavy » 

Součástí výstavy budou i projekce leteckých videí a přednášky a besedy na letecká a letecko-expediční témata. Letecká videa budete moci průběžně sledovat na velkoplošných monitorech po celou dobu konání výstavy přímo v prostorách Křížové chodby.

» Poslechněte si: Rozhovor Martina Veselovského (DVTV) s Jiřím Prušou na výstavě Báječný svět létání 2017 

Uvidíte videa z přistání a startů na neobyčejných letištích, letecké záběry Nového Zélandu, Aljašky a dalších míst světa. Videa s komentářem jejich autorů pak můžete sledovat v Rytířském sále, který je součástí Křížové chodby. Aktuální program najdete na webu výstavy.  

Přijďte pobesedovat také s dalšími našimi hosty. Hned první den konání výstavy(21.10. 2018) můžete přijít na přednášku a besedu s Romanem Kramaříkem, který letos v létě jako první český pilot v jednomotorovém letadle obletěl svět, Oldřichem Pelčákem, mužem, jenž se ocitl jednou nohou ve vesmíru a skvělým vojenským a zkušebním pilotem či Václav Vaškem, uznávaným display pilotem MiG-29.

» Poslechněte si: Český rozhlas Dvojka: Host do domu se Stáňou Lekešovou 

Poslechnout si můžete rovněž přednášky Jiřího Pruši a Miloše Dermiška o jejich expedičním létání sportovním letadlem. Těšit se můžet na přednášky Extrémní letiště, Aéropostále 2017, Aljaška 2017, Alpy z nebe či Evropské ostrovy z nebe. Piloty i zájemce o motorové létání jistě zaujme přednáška ing. Zárybnického z Úřadu pro civilní letectví na téma Ultralehká letadla z pohledu ÚCL. Přednášky doprovází letecká videa a samozřejmě se můžete hostů ptát na cokoli, co vás zajímá. I na přednášky je vstup zdarma, jen doporučujeme si zarezervovat místo (viz Program přednášek na webu výstavy). 

20_plakat_670x930_vystava_karolinum_2018_vstup_final0.jpg

Na výstavě Báječný svět létání II také představíme unikátní aplikaci Anglická VFR komunikace. Online aplikace umožní pilotům nácvik frazeologie na reálných situacích, nahrávat vlastní pokusy, vytvořit si zkušební let s komunikací po trase a řadu dalších nástrojů, jak získat jistotu v komunikaci s řídícími mimo území ČR.

» Podívejte se: Česká televize: Studio 6 

Žádná podobná aplikace na trhu zatím není k dispozici ani v Evropě, ani mimo ni. Vytvořil ji Jiří Pruša na základě vlastních zkušeností s komunikací s řídícími po celém světě a jejím cílem je dostupným způsobem pomoci pilotům překonat ostych z komunikace v angličtině, který řadě z nich brání létat mimo území ČR.  

Tomáš Vocelka 

je novinář a fotograf. V médiích působí od roku 1990, v letech 2000 až  2016 byl editorem a následně šéfeditorem a zástupcem šéfredaktora deníku MF Dnes a vedoucím sobotní přílohy MF DNES Víkend. Od září 2016 přešel do zpravodajského serveru Aktuálně.cz, kde působí jako editor a fotograf.

Zoom gallery

Jako fotograf získal ocenění Commended v prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards 2017 (je považována za fotografickou obdobu filmových Oscarů). Oceněn byl také na mezinárodní fotosoutěži Olympus Global Photo Contest 2016-17 a je finalistou mezinárodní fotosoutěže Travel Photographer of the Year 2016. Specializuje se na fotografování krajiny.

Jiří Pruša 

je český pilot a publicista, létá zejména na letounu Dynamic WT-9, z něhož na leteckých expedicích pořizuje videa a fotografie a je dnes majitelem zřejmě nejucelenější sbírky fotek a videí napříč Zeměkoulí.

Zoom gallery

Na kontě má portugalský národní dálkový rekord letu nad otevřeným mořem ve své kategorii (Madeira – Lisabon), od léta 2018 je držitelem českého národního rekordu v počtu prvopřistání – přistál již na více než 500 různých letištích po celém světě, z toho na řadě těch, která se řadí mezi nejkomplikovanější letiště světa (Barra, Gi­braltar, Madeira, Saint Barthélémy a další). Své fotografie vystavoval v Karolinu už před rokem. 

Každý návštěvník výstavy se může zúčastnit slosování o hodnotné ceny. Stačí se při příchodu do Karolina do slosování zaregistrovat a pak už jen čekat na poslední den výstavy, kdy ze všech zaregistrovaných vylosujeme deset výherců. Možná právě vy budete mít štěstí a vyhrajete dvě letenky po Evropě s ČSA, předplatné časopisu Flying Revue, knihu Svět letecké dopravy II., knihu Abeceda reálného socialismu a další ceny z produkce FR.

Partneři výstavy

Děkujeme našim partnerům!

Výstava se koná pod záštitou ředitele Odboru civilního letectví Miniterstva dopravy ČR Ing. Zdeňka Jelínka, hlavním mediálním partnerem je server Aktuálně.cz, partnery jsou České aeroline, Letiště Praha, a.s., a ABS Jets.  

Záštita:

Výstava se koná pod záštitou ředitele Odboru civilního letectví Miniterstva dopravy ČR Ing. Zdeňka Jelínka.

min_dopr.png  

Hlavní mediální partner:

 iuhjkl_2.png

 

Partneři:

letiste_-_kopie.png csa_-_kopie.png abs_-_kopie.png

 

-fr-              

  Zoom gallery

220_pix_banner_vystava_fr_karolinum_2018_web_-_kopie.jpg220_pix_banner_vystava_fr_karolinum_2018_fcb_-_kopie_-_kopie_-_kopie.jpg

Flying Revue > Flying Revue > Výstavy > Báječný svět létání II > Báječný svět létání II aneb opět vás zveme na výstavu leteckých fotografií do Karolina. Letos i z Česka
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 02.07.1937 se stalo...
02.07.1937
Americká pilotka Amelia Earhartová spolu s navigátorem Fredem Noonanem zmizeli při pokusu obletět Zemi s letounem Lockheed Electra nad Tichým oceánem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »