Ruský Steve Fossett obletí také v balónu svět

14.1.2016

Steve Fossett byl první. I ruský dobrodruh Fedor Konjuchov chce ale obletět svět v balónu docela sám.

Zoom galleryNení to až tak dávno, kdy Bertrand Piccard a Brian Jones obletěli svět poprvé v gondole balónu. Zdálo se nemožné takový výkon ještě zlepšit, a přece přišel ještě sólo oblet Steva Fossetta. Zdálo se, že všichni další budou už teď jen druzí a nikdo nenajde odvahu se velkým jménům vyrovnat. A přece se najednou objevil Fedor Konjuchov. Zeměkouli chce obletět letos, start i cíl bude v Austrálii.

fk.jpgRus, který (nejen) vypadá jako pop. On skutečně na kněze vysvěcen byl. Ale je také dobrodruh, polárník a horolezec, který se proslavil například převeslováním Tichého oceánu. Balónem nikdy neletěl až do okamžiku, kdy dostal letenku na let se zástupcem firmy Cameron Balloons v Rusku, Ivanem Menjajlovem. Fedora jeho vyprávění o balónovém létání i let samotný nadchl. Fedor se při cestě do USA zastavil v Muzeu letectví a kosmonautiky ve Washingtonu, kde jsou vystaveny gondoly balónů jeho předchůdců. A rozhodl se je následovat. S ruskými „neomezenými“ možnostmi se věc zdála jen dílem dobrého marketingu. Rok se sešel s rokem a Fedor se svým týmem, který vede jeho syn, zaklepal na dveře u Cameronů, podepsal smlouvu, složil hotovost a jeho balón se začal vyrábět.


Fedor Konjuchov o svém letu mluví pro ruskou televizi Rossija24
Fedor musel získat nejprve licenci pilota volných balónů a získat určitou praxi v ovládání balónu. Toho se ujal Giovanni Aimo, jehož rodná italská Moldova je optimálním místem pro balónové létání. Je zde tak stálé počasí, že během čtrnácti dnů bylo možné nalétat potřebné lety a složit pilotní zkoušku. Připravoval se zde nejeden VIP balónář včetně Steva Fossetta, když se přecvičoval na pilota vzducholodi. 

Celý článek si můžete přečíst na stránkách 26-29 ve Flying Revue č.1/2016.

Na stáncích ho najdete od 7.ledna 2016. Pokud se stanete členy Klubu Flying Revue, rádi vám časopis doručíme až domů, navíc za zvýhodněnou cenu.  

Členem Klubu se stává automaticky každý předplatitel, více zde

Ruský Steve Fossett obletí také v balónu svět
Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2016 > Flying Revue 1/2016 > Ruský Steve Fossett obletí také v balónu svět
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 08.07.1838 se stalo...
08.07.1838
V jihoněmecké Kostnici se narodil proslulý konstruktér vzducholodí hrabě Ferdinand Adolf August Heinrich von Zeppelin.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345