Bertrand Piccard – Nikdy nepřestanu být zvědavý

21.12.2014

Bertrand Piccard byl vždy fascinován létáním. Koneckonců, má to v rodině. Jeho dědeček Auguste a otec Jacques otevírali cesty člověka do vzdušných výšin i hlubin oceánů. Bertrand hodlá obletět svět – letadlem poháněným sluneční energií.

Když se 7. dubna dotkla kola letounu Solar Impulse dráhy letiště ve švýcarském Payerne po úspěšném letu trvajícím 87 minut, pro Bertranda Piccarda to znamenalo obrovský úspěch a první malý krok k uskutečnění svého snu – sestrojit za použití nejmodernějších technologií solární letoun, který by dokázal obletět svět a dokázat tak, že slunce může být již za použití dnešních technologií smysluplným zdrojem energie. Dobrodružství a hledání nových výzev bylo v rodině Piccardových hluboce zakořeněno. Bertrandův dědeček vyvinul přetlakovou kabinu a využil ji k prvním výzkumným letům do stratosféry. Otec Jacques Piccard využil stejného základního principu k sestrojení batyskafu – stroje, který mu umožnil proniknout do hlubin oceánů. Mladý Bertrand byl od útlého věku fascinován letectvím, především volným letem na závěsných kluzácích, a stal se šampiónem v akrobacii. Slávu si však získal o něco později, když spolu s Brianem Jonesem uskutečnili s balónem Breitling Orbiter 3 oblet zeměkoule o délce 45 755 km, trvající 19 dnů, 21 hodin a 47 minut. Za tento úspěch obdržel Harmonovu trofej a Zlatou leteckou medaili FAI. V roce 2003 Bertrand inicioval projekt Solar Impulse, jehož cílem je sestrojit letoun schopný obletu zeměkoule pouze za pomoci sluneční energie.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > KVĚTEN-ČERVEN 2010 > Bertrand Piccard – Nikdy nepřestanu být zvědavý
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345