Bertrand Piccard – Nikdy nepřestanu být zvědavý

21.12.2014

Bertrand Piccard byl vždy fascinován létáním. Koneckonců, má to v rodině. Jeho dědeček Auguste a otec Jacques otevírali cesty člověka do vzdušných výšin i hlubin oceánů. Bertrand hodlá obletět svět – letadlem poháněným sluneční energií.

Když se 7. dubna dotkla kola letounu Solar Impulse dráhy letiště ve švýcarském Payerne po úspěšném letu trvajícím 87 minut, pro Bertranda Piccarda to znamenalo obrovský úspěch a první malý krok k uskutečnění svého snu – sestrojit za použití nejmodernějších technologií solární letoun, který by dokázal obletět svět a dokázat tak, že slunce může být již za použití dnešních technologií smysluplným zdrojem energie. Dobrodružství a hledání nových výzev bylo v rodině Piccardových hluboce zakořeněno. Bertrandův dědeček vyvinul přetlakovou kabinu a využil ji k prvním výzkumným letům do stratosféry. Otec Jacques Piccard využil stejného základního principu k sestrojení batyskafu – stroje, který mu umožnil proniknout do hlubin oceánů. Mladý Bertrand byl od útlého věku fascinován letectvím, především volným letem na závěsných kluzácích, a stal se šampiónem v akrobacii. Slávu si však získal o něco později, když spolu s Brianem Jonesem uskutečnili s balónem Breitling Orbiter 3 oblet zeměkoule o délce 45 755 km, trvající 19 dnů, 21 hodin a 47 minut. Za tento úspěch obdržel Harmonovu trofej a Zlatou leteckou medaili FAI. V roce 2003 Bertrand inicioval projekt Solar Impulse, jehož cílem je sestrojit letoun schopný obletu zeměkoule pouze za pomoci sluneční energie.

Flying Revue > Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > KVĚTEN-ČERVEN 2010 > Bertrand Piccard – Nikdy nepřestanu být zvědavý

.
 

Co ještě nevíte o...:


O VFR Comm. vše v Power Pointu. 

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 18.06.1928 se stalo...
18.06.1928
Při pátrání po osádce vzducholodi Italia zmizel letoun Latham 47 a na jeho palubě legendární norský polárník Roald Amundsen a dalších pět polárníků.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345