BETA opět poletí!

8.6.2024

BETA opět poletí!

Vážení čtenáři,

o minulém víkendu jsem měl opět možnost, trochu “poklábosit” s Petrem Rautnerem a samozřejmě, že po pár minutách, přišla i řeč na projekt “Beta opět poletí”, který Petr, již skoro pět let, úspěšně řídí.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

Téměř již hotové, ale z důvodu místa, ještě rozebrané letadlo, je momentálně k vidění mezi exponáty kbelského hangáru s tím, že se čeká na to, až jej bude možno, na příslušném místě, zkompletovat, zvážit, ověřit těžiště apod. Mezi tím se ještě dodělává pár maličkostí, jako např. sedačky, kužel vrtule apod. viz přiložené fotografie.

Sedačka v podání Michala Vachuta
Sedačka v podání Michala Vachuta

Samozřejmě, že k tomu, aby mohla Beta opět na nebe, je potřeba dodělat ještě mnoho a mnoho dokumentace, což z vlastní zkušenosti vím, že je mnohdy těžší než některé konstrukční a manuální práce.

Dřevěné kopyto vrtulového kužele
Dřevěné kopyto vrtulového kužele

Nicméně, Petrovi věřím, že i toho papírového čerta zvládne a Beta, celým označením Be 50 Beta Minor, ještě tento rok poletí.

Vrtulový kužel v podání Petra a Pavla Šimůnka
Vrtulový kužel v podání Petra a Pavla Šimůnka

Kdo by jste chtěli, tento jistě zajímavý projekt, i finančně podpořit, můžete své příspěvky stále ještě zasílat na transparentní účet č. 292704009/0300 vedený u ČSOB.

Další informace o finalizaci tohoto projektu je možné průběžně sledovat na:

https://www.facebook.com/groups/betaopetpoleti

Zdroj: Beta opět poletí

Flying Revue > Články > Letecká výroba > BETA opět poletí!