Bonhomme králem kvalifikace v Rovinji

31.5.2015

Bonhomme králem kvalifikace v Rovinji

Brit Paul Bonhomme potvrdil svou letos výluční pozici v závodech RBAR, když po dvou vítězných závodech vyhrál i včerejší kvalifikaci v Rovinji.

Japonec Yoshihide Muroya byl po dlouhou dobu ve včerejším kvalifikaci nejrychlejším pilotem. Tak dlouho, že se mohl již celkem oprávněně těšit na své první kvalifikační vítězství. Ale na startu stále ještě čekal Paul Bonhomme. Měl to být poslední let včerejšího dne. Bonhomme navíc zatím v Rovinji v tréniních příliš nezářil, zaznamenal jeden zásah pylonu a jednou mu dokonce předčasně došel kouř. Jenže Brit se dokázal stoprocentně na svůj let zkoncentrovat a znovu dokázal, že letos představuje zatím třídu samu pro sebe.

Ještě před tím ale dlouho panoval na žebříčku nejlepších časů výkon českého pilota Martina Šonky, který do kvalifikace nastoupil jako druhý. Jeho čas pokořil jako první právě až Muroya, který zopakoval svůj skvělý výkon z pátečního třetího tréninku a zalétnul opět skvěle. Po ukončení kvalifikačních letů patřila Šonkovi pátá příčka.

Velmi vyrovnaně létá v Chorvatsku Australan Matt Hall, který stále čeká na své první vítězství v závodě RBAR. 

Celkově se však včera létalo za velmi složitých povětrnostních podmínek, což se odrazilo i na počtu zásahů pylonů. Rozhodčí jich ve kvalifikaci napočítali přesně osmnáct, což je oproti loňským pěti výrazný nárůst. Oproti tréninkům se jednak změnil směr větru z NW na SW, navíc odpoledne foukalo ještě více z jihu a vítr byl značně nárazový.

Dnes čeká zřejmě piloty velmi náročný závodní den. Martin Šonka se v prvním kole utká se Španělem Juanem Velardem.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Bonhomme králem kvalifikace v Rovinji
.

         Máme pro vás »

Podpořte dokument!


FR 3/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Kalendář leteckých akcí:

Kalendář leteckých akcí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 08.06.1959 se stalo...
08.06.1959
První let (bezmotorový) raketoplánu North American X-15. Stroj pilotovaný Scottem Crossfieldem opustil mateřský nosič B-52 ve výšce 11 500 metrů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »