Bonhomme podruhé vítězem

17.5.2015

Bonhomme podruhé vítězem

Ani ve druhém letošním závodě Red Bull Air Race nenašel Brit Paul Bonhomme přemožitele.

Premiérový závod světové série Red Bull Air Race v japonské Čibě neměl právě jednoduchý průběh. Piloty a týmy postupně postihlo zemětřesení, velké vlny, špatná viditelnost i prudký vítr, a to vše zkomplikovalo především přípravnou část závodu. Samotný závod se pak letěl za poměrně silného větru. Se všemi podmínkami se nakonec nejlépe vyrovnal britský šampion Paul Bonhomme, který zvítězil před Australanem Mattem Hallem a Němcem Matthiasem Doldererem. Martinovi Šonkovi závod ani tentokráte nevyšel a skončil opět bez bodu.

Šonka narazil v úvodním kole vzájemných duelů na domácího pilota Muroiu. Japonec zalétl skvěle, ustavil nový traťový rekord a nedal Martinu Šonkovi šanci. Ten navíc chyboval v jedné z bran a nedokázal do druhé části závodu postoupit ani na čas. Velká pozornost se upírala v prvním kole rovněž ke vzájemnému souboji Hannese Archa a Paula Bonhomma. Brit byl tentokráte jasně lepší. Mezi osmičku nejlepších nakonec postoupili Muroia, Goulian, Hall, Dolderer, Chambliss, Ivanoff, Bonhomme a Lamb.

V druhém kole se se soutěží musel rozloučit i domácí samuraj Muroia, který nestačil na budoucího vítěze, Chambliss, Goulian a také loňský šampion Lamb, který se letos zatím stále hledá a do finále se mu zatím nepodařilo ani jednou postoupit.

Finále odstartoval Matt Hall časem 51,884 sekund. Druhý vyrazil na trať Bonhemme a Australana dokázel těsně porazit. Třetí Dolderer se nedokázal pod tlakem vyhnout chybě a dvousekundové penalizaci. Vše změnit tak mohl už jen Ivanoff. Jeho mezičasy napovídaly, že bude útočit na medailové umístění, ale překročení G-limitu nakonec znamenalo konec všem nadějím.

Již za dva týdny čeká účastníky seriálu další závod v chorvatském Rovinji.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Bonhomme podruhé vítězem
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

On-line přenos "Káva o páté" začíná za...

 

On-line přenos zde! »

Článek "Káva o páté" »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Práce v letectví!

Práce v letectví »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 13.05.1911 se stalo...
13.05.1911
Jan Kašpar absolvoval svůj historický a nejslavnější let na trati z Pardubic do Prahy. Vzdálenost 120 kilometrů uletěl za 92 minut.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456