CSAT uzavřelo nový kontrakt s Austrian Airlines

30.12.2021

Zájem o údržbu letadel na pražském letišti pokračuje, společnost Czech Airlines Technics (CSAT) potvrzuje spolupráci s dalším významným zákazníkem.

Novou smlouvu na těžkou údržbu podepsalo vedení CSAT s leteckou společností Austrian Airlines. Během údržbové sezóny tak na základě vyhraného tendru zajistí revize celkem třinácti letadel typu Airbus A320 Family. I přes řadu provozních změn u dopravců, lessorů i dalších provozovatelů v souvislosti s obnovováním provozu po pandemii bylo v uplynulé sezóně úspěšně dokončeno přes 100 projektů.

csat_austrian_airlines_hangar.jpg

„Pokračujeme podle naší dlouhodobé strategie a potvrzujeme další spolupráci s významným zákazníkem těžké údržby letadel. Již loni jsme získali řadu nových klientů, pracujeme na projektech pro naše dlouhodobé partnery z řad aerolinek, ale nově i pro leasingové společnosti. Během letošní sezóny tak díky tomu maximálně využijeme kapacitu celého hangáru naší největší divize,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

1150x500_vfr_communication_cz.jpg

Na základě nejnovější smlouvy uzavřené s Austrian Airlines zajistí CSAT na jedné lince hangáru F těžkou údržbu pro úzkotrupé Airbusy A320 Family. Mechanici provedou v této sezóně celkem šest revizí. V dalším roce pak do Prahy postupně přiletí celkem sedm letadel. „Navazujeme s rakouským národním dopravcem, který je součástí Lufthansa Group, na skvělou spolupráci z roku 2019. Díky novému dlouhodobému kontraktu v ní budeme pokračovat minimálně až do roku 2023. Vážíme si, že si Austrian zvolil znovu Czech Airlines Technics a naše služby,“ okomentoval Pavel Haleš.

Abychom zajistili, že naše letadla budou vždy splňovat nejvyšší provozní i bezpečnostní standardy, zaměřujeme se v oblasti údržby na dlouhodobou regionální spolupráci s důvěryhodnými partnery. Proto jsme rádi, že můžeme obnovit naši smlouvu s Czech Airlines Technics na další dva roky,“ řekl Francesco Sciortino, provozní ředitel (COO) Austrian Airlines.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

CSAT provedlo v uplynulé sezóně provedla více než sto revizí těžké údržby na letadlech typu Boeing 737, Airbus A320 Family či ATR. Zároveň dceřiná společnost Letiště Praha letos úspěšně zrealizovala historicky první údržby Boeingu 737 MAX i Airbusu A321neo. Oprávnění pro obě nejmodernější verze úzkotrupých strojů získala od Úřadu pro civilní letectví v první polovině letošního roku. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT v rámci těžké údržby patří dlouhodobě letecké společnosti Finnair, Transavia Airlines, Neos a právě Austrian Airlines. V roce 2021 tým mechaniků také pracoval na projektech pro LOT Polish Airlines, švédský NovAir i další nové zákazníky z řad leasingových společností i z vládního a soukromého sektoru.

V rámci těžké údržby letadel se provádějí pravidelné předepsané revizní prohlídky, náročnější opravy, modifikace letadlových systémů a konstrukcí, modifikace interiérů kabiny nebo výměny motorů, podvozků či jiných náhradních dílů.

 

Autor: Tisková zpráva CSAT

image001.jpg

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > CSAT uzavřelo nový kontrakt s Austrian Airlines
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »