Czech Airlines Technics bude pro americkou GA Telesis servisovat letouny ATR

23.10.2017

Vrtulové listy a další součásti rotujících letadlových celků turbovrtulových letounů ATR různých provozovatelů bude od nynějška servisovat Czech Arlines Technics. Dohodli se na tom s GA Telesis a CSAT se díky tomu otevírají další dveře do světa. 

Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, uzavřela na mezinárodním veletrhu MRO Europe v Londýně předběžnou smlouvu s americkou společností GA Telesis (GAT), která je významným hráčem v oblasti leteckého a kosmického průmyslu. Obě společnosti podle dohody vytvoří v rámci dodavatelského řetězce partnerství a nabídnou zákazníkům komplexní službu pro turbovrtulová letadla typu ATR. Její součástí bude podpora rotujících letadlových celků (RLC) zahrnující opravy, zajištění náhradních dílů i logistiku.

"Jsme rádi, že díky spolupráci se společností GA Telesis posílíme naši pozici v poskytování služeb zákazníkům provozujících turbovrtulové letouny ATR. Partnerství nám pomůže v propagaci služeb Czech Airlines Technics celosvětově," uvedl Zdeněk Soukal, místopředseda představenstva společnosti CSAT. "Budeme pokračovat v dalším rozvoji kapacity oprav dílů rotujících letadlových celků ruku v ruce s rozšířením našeho podnikání v oblasti údržby a oprav letadel,“ dodal Soukal.

Nový společný produkt se bude poskytovat na základě programu „power by hour“, v rámci kterého letecké společnosti platí poplatek podle letových hodin. Pracovníci CSAT budou v rámci programu zajišťovat opravy rotujících letadlových celků např. vrtulových listů pro  zákazníky GAT, buď v rámci vlastních kapacit, nebo prostřednictvím externích partnerů. Partnerská společnost bude zajištovat náhradní díly, logistiku a skladování. Obě společnosti dohromady pak budou spolupracovat při obchodní podpoře a hledání nových zákazníků.

Zoom gallery  Zoom gallery

„Jsme nesmírně hrdí, že se staneme partnerem globální MRO společnosti, jakou je právě Czech Airlines Technics, a rozšíříme tak svůj regionální dosah v oblasti podpory letadlové techniky,“ řekl Jason Reed, President Component Solutions Group ve společnosti GA Telesis, a dodal: „CSAT bylo schopno zprocesovat velké objemy zakázek a zajistit sekundární podporu pro neustále rostoucí cílový trh iGEAR podpůrného servisního programu. Naše oznámení je v souladu se závazkem GA Telesis pokračovat v inteligentním přístupu k letectví (Intelligently Defining Aviation™).“

Součástí dohody je i vytvoření speciálního skladu náhradních dílů RLC, tzv. Poolu, do kterého CSAT vloží náhradní díly, které má v současnosti v majetku a pro které nemá dostatečné využití. GAT následně sklad doplní dalšími díly tak, aby pokryl všechny požadavky budoucích zákazníků. Pro samotný přístup k Poolu pak společnost GAT právě vytvořila nástroj zvaný iGEAR (Intelligent Global Engine & Airframe Replenishment).

Partnerství bylo uzavřeno na pět let s možností dalšího prodloužení. Finální podmínky spolupráce budou upřesněny do konce letošního roku. 

GA Telesis

GA Telesis je globální poskytovatel integrovaných řešení v letectví specializující se na oblast leteckého a kosmického průmyslu. Společnost svým zákazníkům pomáhá dosahovat vyšších výkonů tím, že pro ně připravuje na míru přizpůsobená vícestranná řešení s využitím svých odborných znalostí o strukturování finančních zdrojů a jejich kombinování s možnostmi dodavatelského řetězce, proudových motorů, letadlových systémů a aerostruktury služeb MRO. GA Telesis poskytuje své služby více než 2 000 zákazníkům na šesti kontinentech pro letadla typu Airbus, Boeing, Bombardier a Embraer a proudové motory značek CFM International, General Electric, International Aero Engines, Pratt & Whitney a Rolls-Royce. Společnost nedávno oznámila investice ve výši 2 miliard USD do činností, které se zaměřují na rozvoj nových technologií pro komerční proudové motory a transakce financování zásob. 

Czech Airlines Technics

Czech Airlines Technics je dceřinou společností skupiny Český aeroholding. Zaměřuje se zejména na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby (base maintenance), traťové údržby (line maintenance), údržby letadlových celků (components maintenance), podpory provozovatelů (engineering) a údržby letadlových podvozků (landing gear maintenance). Společnost provedla v loňském roce přes 100 zakázek těžké údržby na letadlech typu B737, A320 Family a ATR, přičemž podstatná část těchto zakázek byla realizována na letadlech zahraničních zákazníků. Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT patří České aerolinie, Finnair, Transavia Airlines, Germania, Travel Service, KLM Royal Dutch Airlines a NEOS. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320.

Text a foto: CSAT 

 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Czech Airlines Technics bude pro americkou GA Telesis servisovat letouny ATR
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 09.04.1967 se stalo...
09.04.1967
Posádka továrních zkušebních pilotů Boeingu ve složení Brien Wygle a Lew Wallick provedla první let prototypu Boeingu 737-100.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345