Czech Airlines Technics bude udržovat letadla společnosti Germania dalších pět let

5.10.2016

Na dalších pěti letech spolupráce se domluvila společnost Czech Airlines Technics (CSAT) s leteckou společností Germania. CSAT bude výhradním poskytovatelem těžké údržby celé flotily Germanie.

Zoom gallery

Czech Airlines Technics zajišťuje letecké společnosti Germania těžkou údržbu (base maintenance) od roku 2012 a Germania patří mezi jeho klíčové zákazníky. Nyní obě společnosti prodloužily smlouvu na dalších pět let s možností automatického prodlužování vždy o další dva roky.

"Nová smlouva oproti předešlé mění řadu podmínek, především ustanovuje CSAT jako exkluzivního poskytovatele údržby pro flotilu letadel společnosti Germania,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, výhradního akcionáře Czech Airlines Technics. 

Pracovníci CSAT budou zajišťovat těžkou údržbu pro celou flotilu dopravce. Jedná se o 25 letadel typů Boeing 737-700, Airbus A319 a Airbus A321. Smlouva představuje jak komplexní zajištění všech plánovaných revizí, tak i případy neplánovaných prací, např. odstranění závad či oprav poškození na konstrukci letadla. 


Jak se opravují letadla v CSAT

„Germania se tak řadí mezi 13 zákazníků, kterým CSAT v současné době poskytuje těžkou údržbu. Spolu s Českými aeroliniemi, Transavia Airlines a Finnairem patří mezi hlavní klienty společnosti. V letošním roce provede CSAT pro Germanii v rámci těžké údržby dohromady 6 revizí a v roce 2017 se tento počet minimálně zdvojnásobí,“ doplňuje Václav Řehoř.

V srpnu letošního roku CSAT podepsaly kontrakt také s čínským dopravcem Sichuan Airlines, jenž 12. srpna 2016 zahajil provoz přímé pravidelné linky mezi Prahou a Čcheng-tu. 

Czech Airlines Technics jsou dceřinou společností skupiny Český aeroholding. Provádějí opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby (base maintenance), traťové údržby (line maintenance), údržby letadlových celků (components maintenance), podpory provozovatelů (engineering) a údržby letadlových podvozků (landing gear maintenance).

Za rok se v CSAT zrealizuje přes 100 zakázek těžké údržby na letadlech typu B737, A320 Family a ATR převážně zahraničních společností (FINNAIR, Transavia Airlines, už zmíněná Germania, Travel Service, KLM Royal Dutch Airlines a NEOS). Mezi nejvýznamnější zákazníky CSAT ale patří i ČSA. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320.

Zdroj, foto a video: Český Aeroholding

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Czech Airlines Technics bude udržovat letadla společnosti Germania dalších pět let
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

FR 2/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 21.03.1877 se stalo...
21.03.1877
V Paříži se narodil francouzský letecký konstruktér a letecký průkopník Maurice Farman (1877-1964).
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »