Czech Airlines Technics poskytuje těžkou údržbu letadlům společnosti Air Corsica

14.3.2021

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) uzavřela rámcovou smlouvu na těžkou údržbu letadel s leteckou společností Air Corsica.

Na základě úspěšného výběrového řízení tak v hangáru v areálu Letiště Václava Havla Praha projdou v prvním čtvrtletí roku 2021 revizí dva letouny typu Airbus A320. Za uplynulý rok dokončily týmy CSAT přes 70 revizí v rámci těžké údržby letadel, která je hlavní divizí společnosti.

csat_air_corsica_2.jpg

Na začátku roku 2021 jsme zahájili spolupráci s leteckou společností Air Corsica a jsme velmi rádi, že se zařadila do našeho portfolia zákazníků. Věříme, že budeme spolupracovat na dalších projektech i v budoucnu. I přes aktuální složitou situaci způsobené pandemií COVID-19 se nám podařilo získat další zakázku a využít tak kapacity stojánek a jednotlivých týmů. Na trhu s údržbou letadel je dlouhodobě velmi vysoká konkurence, proto úspěch v dalším výběrovém řízení potvrzuje, že naše dlouhodobé zkušenosti, reference a skvělé obchodní podmínky pomáhají CSAT oslovit nejen stávající zákazníky, ale i zákazníky nové“ Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Smlouva s francouzským dopravcem o poskytování služeb těžké údržby zahrnuje poskytnutí kompletních plánovaných revizí a oprav podle předepsaného manuálu výrobce a provozovatele. Konkrétně projdou v první čtvrtletí v hangáru F v areálu pražského letiště těžkou údržbou dva úzkotrupé letouny typu Airbus A320, které letecká společnost Air Corsica využívá zejména na svých přímých linkách do různých destinací po Evropě.

banner_sld_ii_185x65_fr_01032021_2.jpg

I přes pandemii onemocnění COVID-19, která má na celý sektor letectví velké dopady, se podařilo Czech Airlines Technics v loňském roce realizovat a úspěšně dokončit více než 70 revizí těžké údržby na letadlech typu Boeing 737, Airbus A320 Family či ATR. Mezi nejvýznamnější zákazníky této divize CSAT patří společnosti Finnair, Transavia Airlines, ČSA, Smartwings a NEOS. V roce 2020 tým mechaniků pracoval na projektech i pro nové zákazníky, například pro letecké společnosti Jet2.com, Austrian Airlines nebo také pro klienty z vládního či privátního sektoru.

V rámci těžké údržby letadel se provádějí pravidelné předepsané revizní prohlídky, náročnější opravy, modifikace letadlových systémů a konstrukcí, modifikace interiérů kabiny nebo výměny motorů, podvozků či jiných náhradních dílů.

csat_air_corsica_1.jpg

banner_kryty_mobilu_clanek.jpg

O společnosti Air Corsica

Air Corsica je hlavní korsickou leteckou společností a patří mezi největší společnosti na tomto francouzském ostrově. Regionální letecká společnost, která byla založena před 32 lety, rychle zaujala vedoucí pozici dopravce a přepravila 2 miliony cestujících ročně. Společnost Air Corsica ročně provozuje více než 20 000 letů na 33 linkách s flotilou 12 letadel typu Airbus A320, ATR72 a ATR42, které obsluhují čtyři korsická letiště spolu s pevninskými destinacemi ve Francii, Rakousku a Belgii. www.aircorsica.com.

O společnosti Czech Airlines Technics

Czech Airlines Technics je dceřinou společností skupiny Letiště Praha. Zaměřuje se zejména na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby (Base Maintenance), traťové údržby (Line Maintenance), údržby letadlových celků (Components Maintenance), podpory provozovatelů (Engineering) a údržby letadlových podvozků (Landing Gear Maintenance). V roce 2018 také společnost vstoupila na trh s prodejem spotřebního materiálů, např. náhradních dílů na letadla, a následně pro své zákazníky spustila E-Commerce portál e-CSAT.com. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320. Společnost má také zkušenosti s instalací satelitní antény, palubního Wi-Fi systému a modifikace kabiny „Spaceflex“.

 

Autor: Tisková zpráva CSA Technics / Kateřina Pavlíková

image002.jpg

kniha_eozn.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Czech Airlines Technics poskytuje těžkou údržbu letadlům společnosti Air Corsica
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »