Čech Dan Vojtěch fotil letadla z letadla. A je nejlepší na světě, rozhodla porota Red Bull Illume

7.10.2016

Mezi elitou sportovní a dobrodružné fotografie na jubilejním 10. ročníku Red Bull Illume v chicagském Art Institute uspěl i český fotograf Dan Vojtěch. S fotkou české akrobatické letky Flying Bulls Aerobatic Team zvítězil v kategorii Sekvence. 

Jaroměřská letecká akrobatická skupina Red Bull Flying Bulls na vítězné fotografii Red Bull Illume Dana Vojtěcha. Zoom gallery
Jaroměřská letecká akrobatická skupina Red Bull Flying Bulls na vítězné fotografii Red Bull Illume Dana Vojtěcha.

Vojtěch vyhrál už podruhé, v roce 2013 zvítězil v kategorii New creativity s fotografií bikera Tomáše Slavíka. Sám k letošnímu úspěchu říká: „Ocenění Red Bull Illume za nejlepší sekvenci si nesmírně vážím, konkurence byla veliká a byla obrovská čest se dostat i jen do samotného finále. Gratuluji všem zúčastněným, bylo to super!“

Dan Vojtěch fotil Flying Bulls Aerobatic Team na letišti v Jaroměři v sestavě Miroslav Krejčí, Jan Rudzinskyj, Stanislav Čejka and Jan Tvrdík. Kvůli focení musel sám do kokpitu. O focení na svém webu píše: "Jsem vzhůru nohama. Sedím přikurtovaný v sedačce speciálu XA42 české akrobatické skupiny Flying Bulls. Fotím letadla z letadla. Kdesi v dálce slunce padá do mraků. Přivírám oči. Využívám dálkově odpalované blesky. I přes vzrušení z rychlosti a odstředivé síly je to nekonečně uklidňující."

VIDEO: Letka The Flying Bulls Aerobatic team působí již léta ve východočeské Jaroměři a patří mezi nejlepší letecké akrobatické skupiny na světě. 

The Flying Bulls Aerobatic Team z Jaroměři.Zoom gallery
The Flying Bulls Aerobatic Team z Jaroměři.

I další dva čeští fotografové se dostali do finálního výběru TOP 55 - Jan Kasl a Miloš Štáfek. Celkovým vítězem se stal německý fotograf Lorenz Holder, který zároveň uspěl v kategorii Playground. Na vítězném snímku zachytil v podzimní krajině bikera Senada Grosice. 

Dan Vojtěch u vítězné fotografie s Flying Bulls Aerobatic Team.Zoom gallery
Dan Vojtěch u vítězné fotografie s Flying Bulls Aerobatic Team.

Vítězové letošního ročníku Red Bull Illume Image Quest. Dan Vojtěch druhý zlevaZoom gallery
Vítězové letošního ročníku Red Bull Illume Image Quest. Dan Vojtěch druhý zleva

Red Bull Illume Do 10. ročníku největší světové fotografické soutěže se zaměřením na akční sporty Red Bull Illume Image Quest se letos do 11 kategorií přihlásilo 5 645 fotografů z 120 zemí a porota, složená z 53 respektovaných kritiků a osobností, vybírala z rekordního počtu 34 624 fotek. Fotky všech finalistů si můžete prohlédnout na stránce redbullillume.com.  

Red Bull Illume Image Quest je fotografická soutěž, která prostřednictvím fotografie přibližuje široké veřejnosti svět akčních a dobrodružných sportů. Mohou se jí zúčastnit jak profesionální, tak amatérští fotografové starší 18ti let z celého světa. Soutěží se v 11 kategoriích, mezi něž patří například Energy, Spirit, Close up, New Creativity nebo Wings.

-fr-

Zdroj a foto: RedBullIlume.com, DanVojtěch.cz, Rebull.com

logo_fr_transp.jpg 

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Čech Dan Vojtěch fotil letadla z letadla. A je nejlepší na světě, rozhodla porota Red Bull Illume
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »