Diplomaté zavítali do Leteckého muzea v Kunovicích

3.11.2021

Letecké muzeum v Kunovicích mělo ve čtvrtek 21. října tu čest přivítat vzácnou návštěvu.

V doprovodu vedení města Kunovice v čele se starostou Pavlem Vardanem a místostarostkami Martinou Kozelkovou a Martou Poláškovou do muzea zavítali velvyslanec Japonska v České republice Suzuki Hideo a český velvyslanec v Norsku a na Islandu Jaroslav Knot, kteří Kunovice navštívili v rámci své pracovní cesty po jižní Moravě.

Český velvyslanec v Norsku a na Islandu Jaroslav Knot, starosta Kunovic Pavel Vardan a velvyslanec Japonska v České republice Suzuki Hideo při návštěvě muzea.
Český velvyslanec v Norsku a na Islandu Jaroslav Knot, starosta Kunovic Pavel Vardan a velvyslanec Japonska v České republice Suzuki Hideo při návštěvě muzea.

Velvyslance a zástupce města provedl a výklad o vystavených letadlech poskytl ředitel muzea Martin Hrabec. Nechyběla ani návštěva takzvaného „Naganského expresu“, ex-vládního stroje Tu-154 M, kterým v roce 1998 do Česka přiletěli vítězní hokejisté z olympiády v japonském Naganu. Japonský velvyslanec velmi ocenil správně napsanou přezdívku stroje, která je v japonštině vyvedena na jedné z podvozkových gondol, i dochované příběhy ze samotného památného letu.

dsc_0418.jpg

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

aimg_20211021_151500.jpg

Oba velvyslance pak pobavilo kunovické „neviditelné letadlo“. „Jsem rád, že jsem se mohl dozvědět více o českém letectví, moc se mi tu líbilo,“ okomentoval expozici muzea velvyslanec Suzuki. Návštěvu muzea si užíval také Jaroslav Knot. „Chodíval jsem sem už jako malý kluk, takže toto místo dobře znám. Bylo příjemné se sem zase vrátit,“ sdělil. Na závěr návštěvy se pak oba pánové podepsali do pamětní knihy a od muzejníků dostali na památku model „Naganského expresu“ s věnováním.

ap_20211021_145220.jpg

p_20211021_150223.jpg

Byla to první oficiální návštěva takto vysoce postavených diplomatů v kunovickém muzeu. „Bylo nám velkou ctí přivítat u nás tak významné hosty a jsme velmi rádi, že se jim v muzeu líbilo,“ dodal k návštěvě ředitel muzea Martin Hrabec.

 

Autor: Tisková zpráva Muzeum Kunovice

kniha_eozn.jpg

Flying Revue > ČsSL > Letecká muzea > Česká muzea > Diplomaté zavítali do Leteckého muzea v Kunovicích
.

         Máme pro vás »

FR 6/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kalendárium:

Dne 30.11.1907 se stalo...
30.11.1907
Glenn Curtiss založil společnost Curtiss Aeroplane and Motor Company, první společnost na výrobu letadel na území Spojených států.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »