Doletíš?! Komunikace

23.4.2019

Doletíš?! Komunikace        Je mnoho VFR pilotů, kteří se kteří se bojí při létání komunikovat. To následně zásadním způsobem omezuje jejich letové možnosti a snižuje bezpečnost jejich létání. I proto se letová komunikace stala jedním z hlavních témat, kterým se věnovala kampaň „Doletíš?!“


Doletíš?! Komunikace

V dnešním videu vám vedoucí pracoviště FIC Praha, Michal Dvořák, který je společně se svým týmem zodpovědný za poskytování informací pilotům VFR na frekvencích Praha Information, ve videu názorně vysvětluje, jak a proč komunikovat i co všechno pro vás může služba Information v různých letových situacích udělat.

Schopnost komunikovat vám nejen usnadní život tím, že budete průběžně během letu dostávat informace, které zvyšují komfort i bezpečnost vašeho letu, ale v případě nouze vám umožní řadu nestandardních situací vyřešit. Reakce účastníků nedávné exkurze čtenářů webu Flying Revue na pracoviště FIC v Praze Ruzyni ukázala, jaký přínos má pro piloty plné chápání komunikačního procesu i vlastní práce dispečerů služby Information.

Seriál Doletíš?!

Téma  Datum publikace
Plánování letu 2. dubna 2019
Příprava letu 9. dubna 2019
Let na neznámé vzdálené letiště 16. dubna 2019
Komunikace 23. dubna 2019
Emoce v parašutismu a létání 30. dubna 2019
Přistání kluzáku do terénu 7. května 2019
Nebezpečí na okruhu 14. května 2019
Všechna videa postupně najdete v sekci Pro piloty.
Seriál připravujeme ve spolupráci s Úřadem pro civilní letectví České republiky
 

Ve Flying Revue si důležitost i problematiku komunikace během VFR letů plně uvědomujeme. Abychom pomohli českým a slovenským pilotům efektivně komunikovat i při jejich letech do zahraničí, vydali jsme jednak učebnici Anglická VFR Komunikace, jednak jsme vytvořili on-line výukovou aplikaci anglické letecké komunikace VFR Communication a její verzi v angličtině English VFR Communication. Oba tyto produkty si můžete zakoupit na našich stránkách. Pokud byste si přáli získat zdarma zkušební přístup na 10 dní k aplikaci Anglická VFR Komunikace, napište o něj na adresu  a my vám je poskytneme. 

Na závěr ještě informace, že od doby výroby videa Komunikace, došlo ke změnám v rozdělení zodpovědnosti za poskytování služeb služby Information ve vzdušném prostoru ČR. Aktuální informace naleznete na tomto odkazu.

jbfvkmlů.jpg

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

DIRECT FLY: 

          

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.02.1952 se stalo...
21.02.1952
První vzlet experimentálního letounu Saab 210, na kterém konstruktéři ověřovali aerodynamickou koncepci budoucího stíhacího stroje Saab J35 Draken.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »