Dreamliner na vlastní oči

21.12.2014

Boeing vybral pro svůj model B-787 dva typy motorů, General Electric GEnx a Rolls-Royce Trent 1000. Představený první prototyp Dreamlineru je poháněn britskými motory Rolls-Royce. Pokud bychom měli jmenovat jedinou věc, kterou na nás Dreamliner zapůsobil, pak to byla určitě minimální úroveň hluku, která provázela jeho start i přistání. Jedná se o skutečně velmi tiché letadlo.

Posádka vedená pilotem Mikem Wittakerem přilétla s prvním prototypem Dreamlineru ZA001 v pátek 29. 7. a po celý den byl letoun magnetem přístupným zvenku i zevnitř komukoliv, kdo se chtěl podívat. Obrovskou výhodou AirVenture v Oshkoshi je fakt, že se k představeným letadlům dostanete skutečně na dotek.

Prohlídka supermoderního kokpitu i testovacího vybavení rozhodně stála za to. ZA001 bude ostatně k testům sloužit ještě i dlouho potom, co budou jeho mladší sourozenci po ukončení certifikací a zavedení do provozu brázdit vzdušné oceány po celé zeměkouli.

Dreamliner okouzlil i elegantním a vysoce efektivním křídlem, jehož konstrukci umožnila skutečnost, že Boeing vsadil u svého zlomového projektu na kompozity. Jejich hlavní výhodou je především nízká hmotnost vzhledem k pevnosti a malým deformacím při namáhání. Nespornou výhodou je také vysoká mez únavy.

.
 

Co ještě nevíte o...:


O VFR Comm. vše v Power Pointu. 

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 18.06.1928 se stalo...
18.06.1928
Při pátrání po osádce vzducholodi Italia zmizel letoun Latham 47 a na jeho palubě legendární norský polárník Roald Amundsen a dalších pět polárníků.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345