Emirates se připojila k platformě pro detekci turbulencí během letu IATA Turbulence Aware

12.6.2024

Nejnovější nástroje staví leteckou společnost na špičku v oblasti detekce turbulencí a navigace.

turbulenceaware2024.jpg

Emirates je první leteckou společností, která integruje v reálném čase letová data do Lido mPilot od Lufthansa Systems

Společnost Emirates se připojila k platformě Turbulence Aware Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) a stala se tak první leteckou společností, která integruje platformu IATA do mobilního navigačního řešení od společnosti Lufthansa Systems, nejnovější verze Lido mPilot.

banner_vfr_communication_z1_3_cz.png

Spojení těchto platforem nabízí spolu s novými technologiemi široké spektrum dat, která poskytují pilotům aktuální a precizní informace o turbulencích a prognózách. To jim umožňuje vybrat optimální trasy kolem postižených oblastí a přispět ke zvýšení bezpečnosti, efektivní navigaci a optimalizaci letových plánů.

Ve spojení s platformou IATA Turbulence Aware letecká společnost vybavila přes 140 letadel požadovaným palubním softwarem, který automaticky sdílí zprávy o turbulencích se všemi leteckými společnostmi přispívajícími daty do této platformy. Všechna nová letadla, jako například Airbus A350 a Boeing 777-9, 777-8 a B787, která v průběhu následujících několika let přibydou do flotily Emirates, budou schopna se do programu zapojit.

banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

„Zmírnění nepříznivých účinků turbulencí je pro celé odvětví výzvou, a získávání přesných a aktuálních dat je v tomto úsilí zásadní. Spolupráce mezi společnostmi IATA Turbulence Aware, Emirates a Lufthansa Systems posiluje kvalitu a dostupnost dat v reálném čase, což přispívá k plynulejšímu a bezpečnějšímu cestování letadlem pro všechny. Jejich integrace do systému Lido mPilot pomůže letecké společnosti Emirates zvýšit bezpečnost, snížit spotřebu paliva a minimalizovat nepohodlí cestujících, což v konečném důsledku zvyšuje její provozní efektivitu a spokojenost zákazníků,“ sdělil kapitán Hassan Alhammadi, viceprezident divize pro letový provoz Emirates.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

IATA Turbulence Aware je globální, detailní a objektivní zdroj informací v reálném čase pro piloty a další letecké profesionály, který jim umožňuje minimalizovat dopad turbulencí na letecký provoz včetně vyšší spotřeby paliva. Platforma shromažďuje anonymizovaná data o turbulencích z tisíců letů provozovaných po celém světě, informace získané z těchto dat umožňují pilotům a dispečerům volit optimální letové trasy, vyhýbat se turbulencím a létat ve vhodných hladinách a výškách, aby se maximalizovala úspora paliva a snižovaly emise uhlíku. Od svého zahájení program Turbulence Aware přispěl k bezpečnějším letům přes 700 milionům cestujících, toto číslo bude nadále stoupat s tím, jak se k programu budou připojovat nové letecké společnosti.

Lido mPilot je univerzální mobilní navigační mapová aplikace od společnosti Lufthansa Systems, která byla speciálně nakonfigurována podle provozních požadavků společnosti Emirates. Tato aplikace poskytuje pilotům snadný přístup k terminálovým mapám, dynamicky generovaným trasovým mapám a pohyblivým mapám letiště (AMM). Díky nim pilotům zajišťuje lepší přehled o situaci a poskytuje nejaktuálnější informace.

Zdroj: Tisková zpráva Emirates

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Emirates se připojila k platformě pro detekci turbulencí během letu IATA Turbulence Aware
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »